17.09.2016 | Lukáš Švéda | Zápas

Sokolov znovu v první půli dvakrát skóroval a Táborsko porazil 2:1

Sokolov – Za téměř neustálého deště se na západě Čech utkaly celky Baníku Sokolov a Táborska. Oba týmy od sebe dělil pouhý bod, a tak dala čekat úporná bitva o důležité tři body. Domácí, stejně jako před týdnem, zvládli první poločas, v němž znovu dvakrát skórovali. Oproti minulému kolu své vedení udrželi, Táborsku dovolili ve druhém poločase jen snížit na konečných 2:1 pro Baník.
19' Glaser (pen)
41' Přeučil
53' Mrázek
44' Medveděv
83' Průcha
17' Kalvach
93' Mráz
Belaň – Medvěděv (72. Kodr), Ševčík, Vondráček, Mejdr – Sadílek, Machek, Jakub Dvořák II. (64. Kosak) – Glaser – Přeučil (78. Průcha), Provod
Toma – Landovský (60. Navrátil), Cíferský, Mráz, Hanzlík (82. Presl) – Ciku (65. Fulnek), Džafić, Kalvach, Nešický – Javorek, Mrázek
Rozhodčí: Marek – Antoníček, Horák • Stadion: Stadion FK Baník Sokolov • Diváci: 520

Táborsko do Sokolova přivezlo identickou základní sestavu, jaká zasáhla do minulého kola, kdy vykopala bod proti Frýdku-Místku. Sokolovský trenér Dreiseitl udělal pouze jednu změnu, a to v obraně, kde místo Kodra nastoupil Medveděv.

Jak domácí baníkovci, tak i Jihočeši začali od první minuty předvádět aktivní pojetí fotbalu, žádné oťukávání se nekonalo. Centry domácích nebezpečné nebyly, na druhé straně kopali hráči Táborska tři rohy v rychlém sledu, jenže ani oni nezahrozili. A tak se o první velkou šanci přihlásil sokolovský Sadílek. Mejdr mu naservíroval na hlavu ideální centr, záložník Baníku mířil pod břevno, ale gólman Toma vytasil rychlý a povedený zákrok.

Dobrá pasáž Baníku vyústila v 18. minutě v pokutový kop, když byl v šestnáctce hostů sražen Glaser. Sám faulovaný Petr Glaser následnou penaltu zahrál zkušeně, Tomu poslal na opačnou stranu a Baník do vedení 1:0. Táborští hráči se prosazovali zejména po křídlech, kde dostávali poměrně hodně prostoru, ale své centry neuměli zužitkovat. Když to nešlo vzduchem, mohlo by to jít po zemi. To si šest minut před přestávkou řekl Aleš Nešický, jehož přízemní projektil však jen orazítkoval pravou tyč. Hosté se tak vyrovnávací branky nedočkali. Respektive dočkali, ale střela Mrázka čtvrt hodiny před nastřelenou tyčkou nebyla kvůli ofsajdu uznána.

Západočeši ještě do poločasové pauzy své vedení navýšili. Medveděv pronikl v 41. minutě podél pravé lajny, přetaženým centrem našel Vojtěcha Přeučila, jenž si zblízka věděl rady a hlavičkou do protipohybu posunul skóre na 2:0.

Vstup do druhé půli domácím nevyšel. Po sedmi minutách hry prošel Hanzlíkův centr z levé strany po několika odrazech až před Tomáše Mrázka, který do opuštěné svatyně Baníku snížil na 1:2 a vykřesal naději pro hostující tým. Rychlá odpověď Baníku v podání Glaserovy standardky přinesla jen střelu nad břevno.

Po hodině hry s chutí hrající Glaser prostrčil míč na Přeučila, jenž se najednou ocitl sám před Tomou, ale táborský gólman dvěma vynikajícími zákroky udržel akcie hostů nad vodou. Naopak jeho spoluhráč Mráz mohl na druhé straně vyrovnat. Proti byl ale brankář Belaň, který také fantastickým skokem míč vytěsnil mimo tři tyče. V posledních minutách mohl ještě potvrdit sokolovské vítězství Provod, který ovšem své sólo zakončil pouze střelou vedle. Tlak hostů v úplném závěru domácí přečkali, a tak mohli slavit své druhé vítězství v sezóně.