24.09.2016 | Michal Sobecký | Zápas

Prostějov stále čeká na výhru, proti Vlašimi hrál téměř půl zápasu v deseti

Prostějov – Dočká se Prostějov první výhry? A přidá konečně další branky ke stávajícím čtyřem? To byly otázky, které společně s posledním tabulce trápily prostějovské fotbalové fanoušky. Leč ani sobotní zápas s Vlašimí je nepotěšil. Vyrovnaný mač prakticky rozhodl druhý gól, kterému navíc předcházela červená karta pro Suse. Prostějov tak téměř čtyřicet minut hrál v deseti a nebýt nemohoucnosti Vlašimských v zakončení, mohl být brankový rozdíl ještě výraznější.
32' Vyhnal
54' Piško
66' Piško
53' Sus
58' Nekuda
Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach, Skwarczek, Fládr (71. Rus), Langer (56. Petržela) – Nekuda (63. Chwaszcz), Kroupa
Nguyen – J. Štochl, Vondra, Tarczal (71. Jícha), Piško – Kulhánek, Breda, Frizoni (46. Reiter), Vyhnal (71. Hašek) – Nečas, Janda
Rozhodčí: Rejžek – Melichar, Podaný • Stadion: Stadion Za Místním nádražím • Diváci: 680

Úvodní minuty patřily spíše Prostějovu. Bylo vidět, že domácí chtějí a potřebují uspět, navíc ve Vlašimi měli alespoň tabulkově hratelného soupeře. A tak domácí začali zostra. Fládr poslal v páté minutě roh na Suse, který jen těsně minul vlašimskou bránu. Vzápětí však měl velkou příležitost i Nečas, částečně zaviněnou podklouznutím Kofroně. Nečas, který se mohl stát hrdinou okamžiku, však ten správný prováhal. Minutu na to pak mohli zahrozit Nekuda a hned vzápětí Kroupa. Kopačka druhého jmenovaného však poslala míč daleko od brány hostí.

Ve třinácté minutě se pak ke slovu málem dostali hosté. Domácí ztratili míč na své polovině hřiště a bylo z toho téměř velké nebezpečí. Obrana ho však dokázala zažehnat. Stejně tak i dva rohy, které mířily do prostějovského vápna, vždy se o ně však hlavičkou postarali obránci. V sedmnácté minutě už se ale ke střele hosté dostali, Vyhnal pálil do boční sítě. Dvaadvacátá a osmadvacátá minuta pak byly ve znamení Nekudy, který se dvakrát dostal téměř k zakončení, pokaždé mu však byl na poslední chvíli míč vzat. Dařilo se naopak Schusterovi, který dvakrát zvládl pokrýt míč před dotírajícím soupeřem a smysluplně rozehrát.

Jenže potřetí už tolik štěstí neměl. Tentokrát totiž naopak bránil v situaci jeden na jednoho hráče s míčem a /Pavel Vyhnal byl na něj moc těžkým oříškem. Prostějovského obránce si totiž povodil a vytažený Kofroň už na jeho pokus neměl nárok - 0:1. Ve třiatřicáté minutě pak mohl se skóre něco udělat Nekuda, ale brankář byl u míče dřív. Do zbytku poločasu pak Prostějov srážela nepřesnost v rozehrávce a hlavně rychlost, s jakou k jeho hráčům přistupovali Vlašimští.

Druhá polovina zápasu pak začala pro 1. SK hrůzostrašně. Ve 48. minutě Nečas z úhlu nastřelil tyč, aby se ve dvaapadesáté podruhé změnilo skóre. Druhému míči za Kofroněm předcházel navíc faul Suse, který si nedovoleným zastavením unikajícího hráče vysloužil červenou kartu. Prostějov z následné skvěle rozehrané standardky v podání zakončujícího Milana Piška dostal druhý gól, navíc měl dalších čtyřicet minut dohrávat v deseti. Nadějně rozehraný zápas se tak zdál ztracený, stejně jako další body.

Mohlo být navíc ještě hůř. 56. minuta a míč letí opět na Kofroně. Ten sice vytáhl dobrý zákrok, nasměroval však balon před Vyhnala, který z dobré pozice nedává. Během dalších minut se pak trenér domácích snažil občerstvit síly dvojnásobným střídáním, leč ani to nepomohlo. Vlašim se totiž trefila potřetí. Milan Piško v letu stihl ještě hlavičkovat k tyči a pro domácí bylo zle. Hráči Prostějova navíc začali propadat v obraně a stejně tak začala vznikat přečíslení, do té doby na hřišti téměř neviděná.

Zbytek zápasu už byl v jasné režii Vlašimi. I když jedna výjimka by se našla. Devětašedesátou minutou totiž po Fládrově nákopu málem završil gólem domácí Chwaszcz, který ale mířil jen do tyče. To Vlašim měla šancí více a závěrečné minuty jí jednoznačně patřily. Kofroně musel při druhé dorážce chvíli před koncem v bráně zastoupit Hirsch a zabránil tak jistému gólu. V poslední minutě pak hosté spálili ještě přečíslení zakopnutým míčem. I přesto však třináctá Vlašim Prostějov zdolala. Domácí naopak nadále na posledním místě tabulky čekají na první výhru.