17.04.2019 | Ondřej Novotný | Zápas

Chrudim doma nezvládla souboj s Vítkovicemi, které venku vyhrály poprvé

Foto: mfkchrudim.cz
Chrudim – 23. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavedlo jeden souboj i na východ Čech. Domácí Chrudim vyzvala na svém pažitu Vítkovice, které sice jsou v tabulce ve vyšších patrech, domácí ale měli v zádech bodovou déle nepřerušenou sérii. Ta se však zastavila na čtyřech zápasech, v tom pátém totiž v pravou chvíli udeřili dvakrát Slezané.
71' Ujec
15' Rendla (vl)
62' Matěj
43' Kesner
79' Vencl
87' Sulík
82' Ožvolda
Sestavy
Zíma – Řezníček, Rendla (77. Krčál), Vencl, Hlavsa – Dostálek (68. Sulík), Kesner, Sixta, Froněk (56. Ujec) – Rybička, Vašulín.
Na lavičce: Mrázek, Drahoš, Mastík, Čáp
Trenér: Pavel Matějka
Květon – Celba, Mikula, V. Cverna, Surzyn – Motyčka, Praus (76. Ožvolda) – Pašek, Matěj (78. Januška), Bzirský (87. Chvěja) – Vasiljev.
Na lavičce: Simkanič, Mišinský
Trenér: Jiří Balcárek
Rozhodčí: Petřík – Fišer, Šimáček • Stadion: Stadion Za Vodojemem • Diváci: 1230

Komentář

Začátek zápasu se nesl ve vyrovnaném tempu, ani jeden tým se však do žádných velkých ofenzivních akcí nehnal, mírnější převahu však měli kolem vápna domácí. Větší změnou mohla být situace z 8. minuty, dorážející Sixta do hostující branky byl však na malém vápně v ofsajdu. Po čtvrt hodině hry však už přišla pravá gólová radost, jenomže nikoliv od Chrudimských, ale od hostů! Po centru z levého křídla se totiž nešťastně trefil do vlastní brány vracející se Michal Rendla.

Chrudim pak mohla hned dvakrát v krátkém časovém sledu odpovědět z hodně dobré pozice z přímého kopu, který byl zahráván z hranice velkého vápna. Jenomže Kesner při prvním provedení poslal balon pouze do rukavic Květoně a podruhé se domácí rozhodli rozehrát nakrátko, což hosté včas přečetli. Tudíž když vítkovický Bzirský nastřelil po další ofenzivní akci směrem na domácí branku prudkou ranou tyč, mohli být Východočeši ještě rádi.

Karty tak zůstaly otevřeny i do druhého poločasu, čehož si sice domácí byli moc dobře vědomi, ze svých ojedinělých příležitostí se ovšem k ničemu vážnějšímu nedostali. Přesně po hodině hry viselo vyrovnání asi nejvíce ve vzduchu, ani střídající Ujec však z bezprostřední blízkosti nedokázal rozradostnit domácí fanoušky. A tak přišel trest, po rohovém kopu se do rychlého přečíslení vydal středem hřiště Jan Matěj, který poté prudce zakončil mezi nohy domácího brankáře - 0:2!

Jenomže poté domácí najednou oživili hru, směrem dopředu už museli hrát trochu více na riziko, což však přineslo brzy své ovoce. Přesně dvacet minut před uplynutím základní hrací doby byl zcela nehlídaný ve vápně Slezanů Milan Ujec, který bezpečně přeměnil nabídnutou šanci ve snížení - 1:2! To dodalo Chrudimi ještě větší vítr do plachet, o pár minut později tak vyrovnání chybělo jenom kousek, a to když se na přetažený centr z levého křídla dostal na zadní tyči domácí kapitán Kesner, který však prudce zakončoval z první pouze do připraveného a perfektně vyběhnutého brankáře Květoně.

Domácí pak i nadále hosty tlačili a snažili se vydolovat z minima maximum, především ve vápně však vládly převážně Vítkovice, které si držely hru co nejvíce od své branky. Tři veledůležité záchranářské body tak nakonec putovaly s hosty do Vítkovic, zatímco záchrana se může zkomplikovat Chrudimi, která si však alespoň udržela stále čtyřbodový odstup na předposlední Táborsko.