31.05.2020 | Jiří Paýr | Zápas

Vlašim vedení nad Sokolovem neudržela, soupeři se rozešli smírně

Foto: fcsbvlasim.cz
Vlašim – Utkání 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY svedlo ve Vlašimi týmy ze spodní části tabulky. Lépe začala Vlašim, která šla do vedení v prvním poločase díky Jandovi. Sokolov ale vytěžil ze zápasu gól díky trefě Rumla krátce po startu druhé půli.
30. Janda
49. Ruml
bez karet
44. Kopřiva
53. Ruml
Sestavy
Řehák – Hašek, Broukal, Vedral, Frizoni – Janda, Blecha, P. Breda, Záviška (59. Januška) – Dias (78. V. Svoboda), Fotr (64. Diamé).
Trenér: Daniel Šmejkal
Fryšták – Tkadlec, Vondra, Vávra (81. Kovář), Šmehyl (64. Jakub Dvořák II.) – Ju, Kopřiva, Machuča, Manzia (71. Červenka) – Hasil, Ruml.
Trenér: Bohuslav Pilný
Rozhodčí: Adámková – Kotík, Mikeska • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Hráno bez diváků

Komentář

Souboj dvou týmů namočených v sestupovém pásmu nabídlo nedělní odpoledneve Vlašimi. Jako první o sobě dali vědět domácí, když se v sedmé minutě dostal míč do vápna k Fotrovi, ale domácí útočník jej v dobré pozici nedokázal usměrnit na branku. Hosté odpověděli celkem rychle a o dvě minuty později Vránu vychytal Řehák.

Diváci, kteří se dostali na stadion, viděli na vlašimském stadionu jinak celkem vyrovnaný souboj. Jako nebezpečnější se nakonec ukázali domácí. Nejprve Záviškův centr našel Vedrala, který byl možná svou šancí překvapen a míč poslal vedle. Při chuti byl evidentně i Ladislav Janda, který si počínal velmi aktivně a ve 22. minutě zkusil přehodit vyběhnuvšího Fryštáka, ten ale dokázal hlavou míči v cestě do brány zabránit. 

Až po třiceti minutách hry se nakonec měnilo skóre. Domácí přešli polovinu hřiště a z uctivé vzdálenosti nakonec napřáhl ke střele Ladislav Janda a povedenou ranou dokázal otevřít skóre utkání. O devět minut později ještě zahrozil Oskar Fotr, ale jeho pokus Fryšták zastavil. Ještě před odchodemdo kabin se dral do zakončení Manzia, ale domácí stoper Broukal míč předním dokázal zkrotit. Do kabin tak odcházeli veseleji domácí.

Druhý poločas zápasu začal pro vlašimské hráče nešťastně. Po chybě na pravé straně hřiště se Sokolov řítil do šance a na jejím konci byl ve vápně číhající Ondřej Ruml, který dokázal pěknou střelou překonat Řeháka. Inkasovaná branka domácí trochu opařila a hře to bylo vidět. Naopak Sokolovští hráli uvolněněji a dokázali i pořádně pozlobit domácí obranu. 

Nejprve v 73. minutě z úhlu zakončoval Jakub Dvořák a tři minuty po němměl velkou šanci Ju, ale hostující hráč domácí branku trestuhodně přestřelil. Domácí se snažili nadechnout k závěrečnému tlaku, ale kombinace domácím nevycházely podle představ. Nakonec se však mohli radovat. Pět minut před koncem se k odraženému míči dostal Svoboda a jeho pokus konečky prstů fantasticky vyškrábl mimo tři tyče. Zápas tak skončil remízou 1:1.