03.10.2020 | Daniel Ryl | Zápas

Dukla proti Líšni hrála v oslabení, ale v nastavení vybojovala remízu!

Foto: Jan Malý
Praha – Fotbalisté Líšně v 6. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY měli blízko k vítězství na stadionu Dukly Praha, po kterém by se posunuli na vedoucí příčku tabulky, ovšem oba celky nakonec berou bod. Skóre otevřel už v 6. minutě hostující Jeřábek, za domácí sice kontroval Seung Bin, ale vedení vrátil Brňanům Silný. Nervózní Pražané navíc dohrávali celou druhou půli v oslabení, Souček se ohnal po protihráči a rozhodčí ho poslal do sprch. Už to vypadalo, že Líšeň těsné vedení udrží. V nastavení druhé půle sice nejprve Hadaščok spálil tutovku, avšak z následného rohu srovnal Samuel Dancák.
15. Seung Bin
90. Dancák
6. Jeřábek
36. Silný
38. Piroch
43. Souček
45. Fábry
75. Kovaľ
45. Málek
82. Krška
Sestavy
F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Kozma, Doumbia, Kovaľ (76. Ullman), Buchvaldek (58. Hadaščok), D. Souček – Seung Bin (58. Preisler) – Fábry (46. Ugwu).
Trenér: Roman Skuhravý
Veselý – Jeřábek, O. Ševčík, Bednář – Kučera – Pašek (88. T. Machálek), Málek (76. Demeter), Krška (82. Rolinek), Lutonský – Silný (76. Szotkowski), Matocha (88. Minařík).
Trenér: Leoš Kalvoda
Rozhodčí: Cieslar - Melichar, Slavíček • Diváci: 433

Komentář

Vstup do utkání měli aktivnější domácí, přesto se z vedení radovala Líšeň. Z její první ofenzivní akce v šesté minuty se po hezky zakrouceném míč natáhl Michal Jeřábek, jenž překonal Filipa Radu. Dukla se nenechala rozhodit, pokračovala v aktivitě a byla o devět minut později odměněna vyrovnávací trefou Kima Seung Bina. Vzápětí mohli domácí otočit, ale Daniel Souček po pěkné kombinaci pálil nad branku.

V dalším průběhu prvního dějství byli aktivnější domácí, zatímco Brňané spíše bránili a čekali na brejky. Při jednom z nich zakroutil míč David Krška, jehož pas usměrnil do sítě Jan Silný, čímž poslal Líšeň podruhé do vedení! Závěrečný úsek první půle rozkouskovaly časté fauly domácích, kteří se nechali psychicky rozptýlit a vyvrcholením byl zkrat Daniela Součka, jenž se ohnal po soupeři a obdržel červenou kartu.

Ačkoliv se zdálo, že všechno hraje do karet Líšni, dění na hřišti tomu nenasvědčovalo. Oslabená Dukla byla i ve druhé půli aktivnějším mužstvem, zatímco pasivní Moravané bránili těsný náskok a čekali na možnosti k útoku. Už v úvodu druhého poločasu pálil jen těsně vedle tyče Mohamed Doumbia, načež domácí neproměnili ani přímý kop téměř z hranice velkého vápna. Líšeň byla nebezpečná při brejcích, ale do pořádné šance se nedostala.

Domácí začali více tlačit na pilu, přesto šance nepřicházely, protože jim často chyběly přímočarost, nápad i přesnost v kombinaci. Když v závěrečných vteřinách zahodil gólovou šanci Vojtěch Hadaščok, už zdálo se, že je hotovo. Rohový kop Dominika Preislera však našel na zadní tyči Samuela Dancáka, který doklepl míč do sítě a Julisku zaplavila vlna euforie.