04.10.2016 | Johan Čáp | Zápas

Sigmě vyšla odveta za vyřazení v poháru a v tabulce je už druhá!

Olomouc – Olomouc se před zápasem s Táborskem nacházela na třetím místě, ovšem jen s tříbodovou ztrátou na vedoucí Baník. V zápase s Jihočechy to Sigma chtěla změnit, a to se jí také povedlo. Po úvodní hezké trefě Plška se ve druhé půli trefil také Zahradníček, což Sigmu posunulo na průběžnou druhou příčku se stejným bodovým ziskem jako tým z moravskoslezské metropole.
1' Plšek
51' Zahradníček
54' Chorý
4' Hanzlík
25' Džafič
62' Cíferský
63' Kalvach
84' Presl
88' Nešický
M. Buchta – Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek (70. Jemelka) – Zahradníček, Houska, Plšek, Petr (79. Habusta), Falta – Chorý (86. Yunis)
Toma – Hovorka, Mráz, Cíferský, Hanzlík – Kalvach, Nešický, Javorek (46. Fulnek) – Ciku (70. Froněk), Džafić – Mrázek (56. Presl)
Rozhodčí: Berka – Wilczek, Peřina • Stadion: Andrův stadion • Diváci: 1962

Olomouc se po páteční výhře nad Žižkovem znovu dostala k zápasu FNL, netradičně v úterý ji totiž čekala dohrávka 5. kola s Táborskem, která byla na začátku září odložena kvůli reprezentačním povinnostem několika olomouckých hráčů. Během tohoto období si oba týmy střihly zápas ve 3. kole MOL Cupu, kde do dalšího kola díky výhře 2:1 na olomouckém stadionu postupoval tým ze Sezimova Ústí. Olomouc v pohárovém střetnutí předvedla dost bezduchý výkon, tým Petra Frňky tak postoupil velice hladce.

Za dva týdny se však u obou týmů změnilo dost věcí. Olomouc byla povzbuzena sérií vítězství, která ji po nepovedeném začátku sezóny katapultovala na 3. místo. Táborsko se naopak nacházelo po osmi odehraných zápasech až na 12. příčce. Zápas začal dost nervózně. Domácí hráli sice s velkou pohodou, ale jejich útočně akce byly dost nepřesně. Až po necelých dvaceti minutách tribuny ožily, Plšek totiž z několika metrů od branky trefil brankaře Tomu. Táborský brankař měl ale velké štěstí, že ho trefil míč.

Za minutu však již Olomouc svůj menší tlak zužitkovala. Rohový kop kopnutý Faltou skončil první brankou, kterou vstřelil po signálu známém hlavně z malého fotbalu Jakub Plšek, kdy si zpracoval přízemní pas z rohového praporku a poté propálil vše, co mu stálo v cestě. Olomouc však po vstřelené brance nepolevila, skoro ihned po rozehrávce kopala standardní situaci, po které Chorý hlavičkoval těsně nad.

Táborsko však také zahrozilo, po přímém kopu se ocitl táborský kapitán Mráz za obrannou linií domácích, ovšem na přesný míč o pár milimetrů nedosáhl. Buchta by byl v případě jeho zakončování asi bezmocný. Do druhého poločasu se poté už nic významného nestalo, oba týmy se soustředily hlavně na obranu, což bylo v zápase dost častou věcí u obou týmů.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe Táborsko, bylo jasně ve všech aspektech hry aktivnější. Ovšem hosty v 51. minutě v jejich cestě za vyrovnáním utnula akce Tomáše Zahradníčka, který se díky pasu za obranu ocitl na půlící čáře úplně sám a svůj únik nekompromisně zakončil. Sigma se dvoubrankovým vedením uklidnila, ale mohla za chvíli přidat i další branku. Chorý ovšem při rohu přestřelil bránu. V 60. minutě pak znovu zaúřadovali hosté, Ciku se v jasné gólovce ovšem půl metru od brankové čáry trefil pouze do jediného beka, který zaskakoval za Miloše Buchtu.

Za osm minut pak měl znovu na kopačce tříbrankové vedení Olomouce Chorý, ovšem nabídku Sladkého před prázdnou bránu zahodil, když skvěle načasovaný pas podběhl. Hosté poté působili dost odevzdaně a ve statistikách se zapisovali spíše do kolonky žlutých karet. Poslední šanci zápasu pak předvedl znovu Chorý, ale mířil stejně jako v zápase několikrát mimo bránu. Domácí tak získali za výsledek 2:0 tři body a posunují se na 2. příčku za Baník. Táborsko zůstává desáté.

Václav Jílek (SK Sigma Olomouc):
"Dnes jsme odehráli dobré utkání s poctivým výkonem. Chvílemi jsme sice nebyli tak silní v kombinaci, ale prvních třicet minut jsme odehráli velice slušně. Měli jsme hodně pohybu a útočných akcí, ale pořád nedokážeme být v zápase delší časové momenty dominantnější, takže soupeř se pak dostal ve druhé půli do hry a pozlobil nás. Druhá branka byla pro nás hrozně důležitá. Škoda, že jsme potom nepřidali ještě třetí. Nebyli jsme od ní moc daleko. Vítězství jsme si dneska díky našemu odpracovanému výkonu zasloužili."