13.09.2016 | Tereza Košťálová | Zápas

Vlašim si ze severu Čech odváží tři body, největší zásluhu na vítězství má Ladislav Janda

Ústí nad Labem – Na ústecký fotbalový stadion přijeli v úterý fotbalisté z Vlašimi za dohrávkou pátého kola Fotbalové národní ligy. Skóre otevřeli už ve třetí minutě domácí díky Františku Myslivečkovi, ale následně iniciativu přebrali hosté a Ladislav Janda bez větších problémů vstřelil tři branky. Domácí na rozjetou Vlašim dvěma góly nestačili a plný počet bodů brali dosud patnáctí svěřenci Martina Haška z Vlašimi.
3' Mysliveček
63' Kateřiňák
7' Janda
12' Janda
50' Janda
77' Nečas
90' Tarczal
43' Vaněk
52' Peterka
59' Kateřiňák
67' Tarczal
70' Vondra
77' Nečas
Tvrdoň – M. Zeman, J. Peterka, L. Vaněk, Šnirc – Kateřiňák, Miskovič (65. Martykán) – Moulis, Mysliveček (57. P. Výborný), Leibl – Pouček
Nguyen – Breda, Kavka, Piško, Vondra – Janda, Tarczal, Kulhánek, Tusjak (62. Frizoni) – J. Nečas (83. F. Hašek), Vyhnal (89. Reiter)
Rozhodčí: Příhoda – Pospíšil, Hájek • Stadion: Městský stadion v Ústí nad Labem • Diváci: 916

Vstup do utkání měli lepší domácí fotbalisté, kteří zavedli jednobrankové vedení již ve třetí minutě. Do černého se trefil František Mysliveček, čemuž předcházel centr Ivana Šnirce z levé strany do velkého vápna, odkud první úspěšný střelec ústeckého celku bez problémů překonal brankáře hostů.

Vlašim neponechala nic náhodě a po téměř čtyřech minutách dokázala vyrovnat. Luboš Tusjak od rohového praporku centroval na Ladislava Jandu, který po chybě severočeské obrany hlavičkoval přesně za záda Mariána Tvrdoně. Hostům se povedlo ve dvanácté minutě otočit skóre ve svůj prospěch, neboť po neúspěšném pokusu Michala Leibla a Pavla Moulise se míče ujal Jakub Nečas, jenž zahlédl naprosto volného Ladislava Jandu. Posledně jmenovaný již podruhé v utkání vstřelil branku, tentokrát však přízemní střelou z přibližně deseti metrů k tyči.

Ve dvacáté třetí minutě mohli hosté opět navýšit své skóre, ale Jan Vondra z přímého volného kopu ani Jakub Nečas domácího gólmana nepřekonali. Ve třicáté šesté minutě mohl Michal Zeman vyrovnat skóre na 2:2, když získal přihrávku od Františka Myslivečka, ale na Filipa Nguyena recept nenalezl.

Do druhé půle nastoupili hosté opět svým tempem a už v padesáté minutě se postarali o svou třetí branku a dvoubrankové vedení. Ladislav Janda dokázal dokončit svůj hattrick nekompromisní dělovkou, kterou Marián Tvroň nestihl vyrazit. V padesáté sedmé minutě zůstal ležet na hrací ploše Luboš Tusjak a na pomoc musel přispěchat lékař.

V šedesáté šesté minutě se ukázali Severočeši jako bojovný tým, který se nevzdává. Jiří Kateřiňák skvěle z přímého volného kopu namířil míč do vlašimské brány a snížil tak dvoubrankové vedení soupeře. Bernardo Frizoni Da Cruz Diás chtěl spolu s Ladislavem Jandou opět zavést rozdíl dvou branek na světelné tabuli, ale domácí brankář jejich úmysl přečetl a včas střelu vyrazil.

Jakub Nečas navrátil dvoubrankové vedení svému mužstvu v sedmdesáté sedmé minutě, když za hranicí velkého vápna okamžitě věděl, co má udělat s míčem, a přesně vystřelil na bránu Ústí nad Labem. Po třinácti minutách se Daniel Tarczal ze středu do levého rohu brány Ústeckých nemýlil a tímto gólem ukončil i skórování svého celku. Vyzývající mužstvo se tak muselo smířit s prohrou.

Jiří Skála (FK Ústí nad Labem): „Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Z naší strany byl výkon nezodpovědný až tristní. Pracujeme na tom, aby naši hráči měli co nejvíce informací o soupeři. Věděli jsme, že Vlašim spíše napadá a hraje v bloku. Téměř všech pět branek padlo z brejkových situací. Pokud se budou stále opakovat chyby a budeme hrát dozadu, tak nemůžeme uvažovat o horních příčkách. Nyní máme dva dny, abychom se připravili na šesté kolo, které hrajeme tento týden v pátek. Musíme už začít hrát jinak a rozhodně zodpovědněji. Vlašim nám ukázala, že bez rychlosti nic nejde.“

Martin Hašek (FC Sellier & Bellot Vlašim): „Vývoj utkání byl dlouho nejasný a rozvíjel se všemi směry. Stále jsem si i za stavu 3:1 pro nás myslel, že můžeme prohrát. Soupeř nebyl příliš nebezpečný v poli, ale spíše my faulovali. Největší ohrožení od Ústeckých bylo, když vystřelili k tyči, ale náš brankář dokázal na poslední chvíli zabránit vstřelení branky. Začátek měli domácí mnohem lepší než my a dokázali ho využít na sto procent. Utkání se nám podařilo otočit dvěma skvělými situacemi. Je důležité, že se nám podařilo udržet jednobrankové vedení po prvním poločase. Zápas byl velmi náročný a jsem rád, že jsme ho dotáhli do vítězného konce.“