07.09.2016 | Jakub Kudláč | Zápas

Pardubice ztratily dvougólové vedení a nakonec ve Znojmě schytaly pětibrankový debakl

Znojmo – Po více než čtyřech letech porazili fotbalisté Znojma soupeře z Pardubic. Na domácí půdě však nešli pro tři body hned od začátku, Východočeši totiž vedli již v deváté minutě 2:0. Nakonec se ale Jihomoravané dostali do tempa a duel pěti góly před kamerami České televize otočili.
12' Njire
21' Rybička
60' Helísek
66' Rybička
93' Rybička (pen)
2' Ladra
9' Petráň
65' Motal
92' Jeřábek
92' Knobloch
Doleček – Svozil, Cihlář, Odehnal, Helísek – Nepožitek (71. Šumbera), Motal, Javůrek, Njire (63. Bartolomeu), Urbančok (81. Klíma) – Rybička
Knobloch – Jedlička, Přibyl (24. Pospíšil), Zavadil (72. Huf) – Řezníček, Kudrna, Jeřábek, Fousek, Kovář – Ladra, Petráň (67. Kayamba)
Rozhodčí: Dresler – Peřina, Boček • Stadion: Městský stadion v Horním parku Znojmo • Diváci: 975

První branka utkání padla už v minutě druhé, a to když obrana domácího celku dala v pokutovém území až moc prostoru Tomáši Ladrovi, jenž z voleje zakončil přesně. Nezdar Znojemských v úvodu zápasu vyvrcholil v deváté minutě, kdy defenzíva opět zaspala. K až moc jednoduché hlavičce se dostal Michal Petráň a zvýšil na 0:2.

Necelá tisícovka domácích fandů poté viděla úplně jiný obraz hry. Už za tři minuty sehráli Znojemští kombinaci, kterou zakončil do prázdné branky Stijepo Njire. Za dalších devět minut, tedy v jednadvacáté, už bylo vyrovnáno. Petr Rybička z otočky poslal balón přesně pod břevno.

Vedení Východočechům mohl vrátit při přečíslení Petráň, nevystřelil ale ideálně. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Po pauze byli domácí fotbalisté nadále aktivní a dočkali se dalších branek. Půl hodinu před koncem se pardubické obraně nepovedl odkop, načež se povedenou ránou prosadil David Helísek.

Neuběhlo ani šest minut a stav už byl 4:2. Situaci jeden na jednoho zakončil střelou k tyči Petr Rybička. Šanci dostali hosté v 74. minutě, Jeřábkovu penaltu ale gólman Doleček zneškodnil.

Domácí si kráčeli za třemi body a v nastavení ještě vše potvrdili. Za faul v pokutovém území byl vyloučen brankář Pardubic Knobloch, a jelikož už měli hosté vystřídáno, do branky šel hráč z pole Jedlička. Ani on ale Petru Rybičkovi v dokonání hattricku nezabránil.