03.09.2016 | Lukáš Švéda | Zápas

České Budějovice poprvé v sezóně inkasovaly, v Sokolově remizovaly 1:1

Sokolov – Na západě Čech se představilo ve formě hrající českobudějovické Dynamo. To se v první půli ujalo šťastně vedení 1:0 zásluhou kanonýra Kaloda. Domácí marně dobývali hostující bránu, ale nakonec se jim to takřka v hodině dvanácté podařilo. Vyrovnal střídající Boček a zápas skončil nerozhodně 1:1.
90' Boček
21' Kalod
36' Blažek
41' Machek
73' Pešek
85' Funda
Belaň – Strada (63. Kodr), Vondráček, Ševčík, Mejdr – Blažek, Machek, Sadílek (75. Medvěděv) – Glaser – Provod, Jakub Dvořák II. (86. Boček)
Křížek – Bederka, Novák, Šourek, Funda – Čermák, Čavoš – Wermke (58. Pešek), Táborský (83. Kadula), Benát – Kalod
Rozhodčí: Ginzel – Wilczek, Kříž • Stadion: Stadion FK Baník Sokolov • Diváci: 841

Baníkovci před utkáním museli vyřešit rébus v podobě ztráty klíčového útočníka Přeučila. Toho nahradil Dvořák II. a do sestavy nakoukl i Blažek. Hostující celek z jihu Čech dorazil kompletní, pouze vykartovaného Klesu nahradil Bederka a v záložní formaci se na úkor Kaduly zjevil Benát.

Začátek zápasu patřil domácím, kteří chtěli favorita utkání od úvodního hvizdu zmáčknout. To se jim defacto i dařilo, jenže sokolovští fotbalisté svůj dobrý nástup neuměli přetavit v gólové šance. Hlavička Dvořáka II. byla nepřesná stejně jako střela Provoda o pár minut později. Budějovičtí se v první dvacetiminutovce k Belaňovi prakticky ani nepodívali.

O to větší šok zažil sokolovský stadion v 21. minutě, kdy po rohovém kopu Dynama měl Machek míč na kopačkách, jenže poslal fatální malou domů, kterou vystihl Richard Kalod, obešel domácího brankáře a pohodlně vstřelil už svou čtvrtou branku v sezóně. Dynamo se ujalo vedení 1:0 a čekalo se, jak domácí hráči zareagují. Ti měli k dispozici řadu trestných či rohových kopů, ale vážnější příležitost si ne a ne vypracovat. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro hostující celek.

Po změně stran se dlouho hrál nezáživný fotbal, snad jen s výjimkou Wermkeho technického pokusu z první minuty druhého poločasu. Sokolovská jedenáctka se v útoku příliš neprosazovala, místo toho se v otevřené obraně Baníku rodily šance pro Jihočechy. Po hodině hry okradl Benát Ševčíka, ale z úhlu střílel jen do boční sítě. Pár minut nato pálil povedeně Funda, jeho ránu však zastavilo břevno sokolovské brány.

Třetí velká šance Českých Budějovic se odehrála v 78. minutě, kdy Benát posunul balon nehlídanému Kalodovi, který z otočky poslal míč znovu jen do břevna Belaňovy svatyně. Jak moc mohou neproměněné šance hosty mrzet ukázala poslední minuta zápasu. Po rohovém kopu domácích přistál balón u Daniela Bočka, který pobýval na hřišti sotva pět minut, a domácí hráč nekompromisní ranou a s pomocí lehké teče namířil balón k tyči - 1:1. I když se baníkovci ještě snažili o druhý gól, času bylo málo a utkání nakonec skončilo plichtou 1:1.