03.09.2016 | Věra Novotná | Zápas

Prostějov byl ve Frýdku blízko vítězství, přišel o něj až ve třetí minutě nastavení

Frýdek-Místek – V sobotu odpoledne se o druholigové body bojovalo pouze ve Frýdku-Místku, kam přijel nováček z Prostějova. Ten po většinu zápasu vedl, navíc měl ve druhé půli řadu příležitostí odskočit na větší gólový rozdíl. Tak se ale nestalo, naopak domácí ve třetí minutě nastavení z rohového kopu srovnali a připsali si tak do tabulky alespoň bod.
29' Hykel
93' Willwéber
27' Štrombach (pen)
38' Štrombach
75' Nworah
75' Nworah
40' Sus
41' Skwarczek
71' Machálek
73' Hirsch
83' Fládr
85' Nekuda
89' Skwarczek
Prepsl – Byrtus, Literák, Klabník, Švrček – Hykel, Slaninka (61. Stratil), Šichor (66. Nworah), Šumský, Willwéber – Blažek (88. Petrović)
Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach (78. Šteigl), Skwarczek, Fládr, Langer – Nekuda (86. Rus), M. Machálek
Rozhodčí: Dubravský – Vysloužil, Batík • Stadion: Stadion Stovky • Diváci: 1270

Prvních několik minut bylo ve znamení tlaku domácího Frýdku-Místku. Nejaktivnějším hráčem prvních minut byl Hykel. Brankář Kofroň po míči od obránců váhal s rozehrávkou, ale Hykel si ve své útočné snaze pomohl faulem. Ve čtvrté minutě dostali domácí možnost standardní situace. Centr do vápna poslal opět Hykel, k míči se poté dostal Willwéber, ale hostující brankář stačil rukou ještě míč vytěsnit, ani nevěděl jak. Ve třinácté minutě mohl paradoxně dostat Frýdek-Místek do vedení prostějovský Sus, který nešikovně odhlavičkoval míč jen několik centimetrů nad vlastní branku.

Hosté ohrozili Prepslovu branku vážněji v sedmnácté minutě poté, kdy si míč po odpískaném faulu postavil David Štrombach a střela neměla vůbec špatné parametry, letěla jen několik málo centimetrů nad břevno. Hráči v bílých dresech zkusili zahrozit ihned po této akci, avšak brankář Kofroň si s dlouhým nákopem za obranu bez problémů poradil. Prostějovským mohl zařídit vedení Nekuda, který dostal přesnou přihrávku do běhu, avšak domácí kapitán zažehnal nebezpečí odkopem na roh. O minutu později však dostali Prostějovští šanci dostat se do vedení po odpískaném faulu v pokutovém území. S nařízenou penaltou si bezpečně poradil David Štrombach, který umístil svou střelu přesně k tyči. Prostějov se však z vedení radoval pouhé dvě minuty. Tomáš Hykel, který od začátku zápasu hýřil aktivitou, se dokázal prosadit z bezprostřední blízkosti. Ve 37. minutě šel Prostějov opět do vedení. Po autovém vhazování vypálil bez rozmýšlení David Štrombach a brankář Prepsl na jeho pokus nedosáhl.

Druhá půle začala vlažným tempem. Celých deset minut neviděli diváci žádnou větší akci. Poté se ale šance začaly rodit jako houby po dešti. Srovnat stav mohl Slaninka, ale nevystoupil si pro přihrávku a prostějovská obrana tak měla lehkou práci. Na druhé straně si mohl připsat hattrick v zápase Štrombach, ale nedokázal Prepsla propálit. O malou chvíli později se ocitl v šanci opět Slaninka, avšak skákavý míč nezkrotil. V 58. minutě dostal míč k noze Hykel, jehož střela však postrádala razanci, brankář Kofroň s ní proto neměl nejmenší problém. O dvě minuty později vypálil z třiceti metrů hostující Pančochář a Kofroň s vypětím sil vytáhl jeho pokus na rohový kop, z něj ale hosté nic nevytěžili. V 68. minutě se opět zaskvěl brankář Prepsl, jenž dokázal vytáhnout mimo svou branku povedenou střelu mířící pod horní tyčku, jíž vyslal hostující Fládr, který byl evidentně při chuti. O dvě minuty později mířil totiž až příliš přesně na vzdálenější tyč.

V 75. minutě oslabil tým Frýdku-Místku střídající Nworah, který uviděl červenou kartu. Poměr sil na trávníku se poté srovnal v 90. minutě, kdy inkasoval druhé žluté napomenutí hostující Skwarczek. Už už to vypadalo, že se bude Prostějov radovat z prvního vítězství ve Fotbalové národní lize, když v 93. minutě dokázal vstřelit vyrovnávací gól Lubomír Willwéber z rohového kopu a vybojoval tak pro Frýdek alespoň bod.