07.05.2016 | Josef Janda | Zápas

Táborsko poprvé doma na jaře vyhrálo, Znojmu zkomplikovalo cestu za body vyloučení

Sezimovo Ústí – V duelu Táborska se Znojmem sledovali fanoušci pěkný svižný zápas a dočkali se tří branek. Táborsko poslal do vedení v první půli nechytatelnou bombou Presl. Po změně stran proměnil penaltu Hanzlík ve chvíli, kdy už hrálo Znojmo vinou Ledeckého jen v deseti. Domácí gólman Toma nakonec o nulu přišel v poslední minutě, kdy ho po nepřehledné situaci před brankou překonal Patrik Bogner. Táborsku už ale nikdo první tři domácí jarní body nesebral. Znojmo si na další body v boji o postup do Synot ligy musí zatím počkat.
Statistiky
Branky: 26. Presl, 71. Hanzlík (pen.) – 90. Bogner. Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Melichar. ŽK: Presl, Linhart, Běloušek, Cíferský – Ledecký, Odehnal. ČK: 64. Ledecký (Znojmo). Diváci: 427.
Toma – Cíferský, Běloušek, Mráz, Hanzlík – Nešický, Sladký, Ciku (87. Pilík), Traore (81. Kučera), Presl (70. Kočí) – Linhart
Veselý – Mezlík, Odehnal, Helísek, Svozil – Okleštěk, Weber (58. Šumbera), Nepožitek (85. Bogner), Stáňa (76. Njire) – Ledecký, Šamánek
Diváci: 427

Úvod utkání nabídl svižnou hru, která ovšem postrádala přesnost. Velice aktivně si na domácí straně počínal Presl, který se vracel i na pomoc obraně. Do první gólovky se po devatenácti minutách dostali hosté ze Znojma. Po velkém zmatku před Tomovou brankou se dostal míč k nepokrytému Stáňovi, který se střelou neváhal. Ke smůle celého Znojma se mu ale míč stočil po noze a skončil vedle branky.

Znojmu se po dvaceti minutách přestalo dařit a pomáhalo si nedovolenými zákroky, z čehož se zrodily dvě žluté karty. Aby nebyl všem trampotám konec, inkasovalo vzápětí Znojmo jedinou branku první půle. Táborsko zahrávalo rohový kop a přihrávku na střed dokázal využít výstavní ranou Antonín Presl, proti jehož nechytatelné pumelici neměl Veselý nárok. Chyba při bránění tak přišla hosty draho, k Preslovi pozdě dobíhal Okleštěk.

V závěru poločasu mohl srovnat snaživý Stáňa, avšak jeho dělovku vytáhl Toma na roh. Mezlík ještě do poločasu předvedl pěkný obranný skluz, kterým zabránil Linhartovi v postupu na hostující branku. Poslední střelecký pokus první půle patřil Preslovi, který poslal balon do nebes.

Do druhé půle vstoupili aktivně Znojemští a Odehnalův pád ve vápně demonstroval velkou snahu o vyrovnání. Další gól domácích měl na noze Ciku, nepříliš přesnou střelou ale Veselého vyděsit nemohl. Po hodině hry mohli jít domácí do dvoubrankového vedení. Po skrumáži před Tomou pelášili do úniku Linhart s Traorem dva na jednoho a Linhart nakonec ještě počkal na zleva nabíhajícího Cíferského, kterému ale na poslední chvíli ukopl míč jeden z vracejících se znojemských beků.

Důležitý okamžik se odehrál v 64. minutě. Ledecký už měl žlutou kartu a po faulu na Traoreho a dalším řečnění se musel pakovat s červenou kartou ze hřiště. Dvacet minut před koncem vybojoval Linhart penaltu. Zodpovědnost na sebe vzal Aleš Hanzlík, proti jehož dělovce neměl Veselý šanci. Závěr duelu hrálo Táborsko v klidu, přesto ještě jedna komplikace přišla. Po standardní situaci se po skrumáži před domácí brankou prosadil Patrik Bogner, na jehož dorážku byl Toma krátký. Víc času už Znojmu nezbylo, a tak Táborsko zvítězilo 2:1.