08.05.2016 | Jan Matúš | Zápas

Půst béčka Olomouce je po třinácti zápasech u konce, Sigma "B" porazila Vlašim

Olomouc – Sigma Olomouc "B" v rámci 26. kola přivítala Vlašim, která si ze hřiště posledního celku Fotbalové národní ligy chtěla odvézt nějaké body. To se však hostům příliš nevyvedlo, protože se po bezbrankovém prvním poločase radovala Olomouc, když ve druhé půli rozhodl Moulis. Hanáci se z výhry radují po třinácti zápasech.
Statistiky
Branka: 71. Moulis. Rozhodčí: Berka – Černý, Vitner. ŽK: Štěrba, Chorý, Moulis, Hýbl, Ševčík O. – Tarczal, Štochl. Diváci: 114.
Reichl – Zahradníček (57. Ševčík A.), Štěrba, Jemelka, Hýbl – Habusta, Kalvach, Buchvaldek, Vichta (20. Moulis), Texl – Chorý (67. Ševčík O.)
Budinský – Dressler, Kavka, Štochl, Nový (78. Pimpara) – Vondra, Kulhánek (45. Vebr), Jícha, Tarczal, Frizoni (67. Nečas) – Hadaščok
Diváci: 141

Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Vlašimi, kteří měli více míč na svých kopačkách, avšak jejich snaha nevedla k žádné vážnější situaci kolem Reichlovy brány. Sigma se tak následně osmělila a i domácí se snažili drát do útoku, a to se Olomouci málem i ve 23. minutě vyplatilo. Texl parádně posunul míč za obranu Vlašimi, kam si naběhl Buchvaldek, který už čelil pouze Budinskému, ale olomoucký hráč poslal svou střelu přímo do středu brány, kde byl připravený brankář Vlašimi.

Utkání se následně trochu uklidnilo a ani jeden z týmu se nemohl dostat do nějakého většího tlaku. Aktivnější Vlašim si však ve 41. minutě přeci jen vypracovala svou první šanci, když Jícha v pokutovém území vybídl ke skórování Frizoniho, ale hostující hráč zakončení zkazil a poslal míč nad bránu Olomouce. Do šaten se tedy odcházelo za bezbrankového stavu.

Trenér Olomouce Chromý ve druhé půli poslal do hry Adama Ševčíka, jenž se v následných minutách mohl ukázat jako parádní žolík. Olomoucký hráč se totiž ihned po svém střídání dostal do velké příležitosti, kterou však Budinský vytáhl svými konečky prstů. Chvíli poté zahrozil Chorý, ale i proti němu byl Budinský připravený. Skvělou pasáž Olomouce poté ještě korunoval opět Adam Ševčík, který se po přihrávce od Buchvaldka dostal do další šance a brankář Vlašimi měl opět plné ruce práce.

Olomoučtí fotbalisté se však přeci jen za svou aktivitu dočkali odměny. V 71. minutě vedl útok Olomouce Pavel Moulis, který chtěl přihrát na nabíhajícího spoluhráče a jeho pas zastavila obrana Vlašimi, ale Moulis si míč sebral a následně už jen čelil Budinskému, kterého i s trochou štěstí překonal. Vyrovnání měl na své kopačce hostující kapitán Štochl, kterého ve vápně domácích našel Nečas, jenže jeho zakončení proletělo jen těsně vedle levé tyče olomoucké brány.

Sigma Olomouc "B" si už následně své vedení pohlídala, a tak se Hanáci po dlouhých třinácti zápasech radují z výhry, když na svém hřišti udolali Vlašim 1:0.