07.05.2016 | Jan Hrabal | Zápas

Vyšehrad překvapil v Pardubicích, slaví první výhru venku

Pardubice – Pečlivá obrana, využitá šance a střelecká bída Pardubic. Vyšehrad dokázal na východě Čech zvítězit 1:0 a získal tak velecenné tři body pro záchranářské práce. Jedinou branku utkání vstřelil na začátku druhé půle Tadeáš Madej.
Statistiky
Branka: 47. Madej. Rozhodčí: Houdek – Fišer, Kožár. ŽK: Jeřábek – Štěpanovský. Diváci: 602.
Frydrych – Šejvl (63. Niang), Pospíšil, Jeřábek (10. Zavadil), V. Kakrda – Kim (55. Kayamba), Kudrna, Řezníček, Fousek – Petráň, Fusek
Štěpanovský – Prosek (834 Matějka), Egert, Kučera, Soldát – Tusjak, Kvída, Mareš, Drobílek – Madej (68. Kraják), Strnad (78. Mysliveček)
Diváci: 602

Nádherné fotbalové počasí přilákalo pod Vinici šest stovek fanoušků. Ti sice viděli nápadité akce domácích fotbalistů, brankové vyjádření jim ale chybělo. Východočechům zkomplikovalo start do zápasu nucené vystřídání kapitána Jeřábka, jehož z důvodu zranění již v 11. minutě nahradil Petr Zavadil. Východočeši byli aktivnější, na sklonku úvodní půlhodiny rychle rozehráli trestný kop, Fousek nacentroval před branku, kde zakončoval Petráň, těsně vedle Štěpanovského branky, o chvíli později lapil brankář Štěpanovský Kimův centr.

Hosté udeřili hned z první vážnější možnosti, a to hned na začátku druhého poločasu. Balon získal Tadeáš Matej, dostal se sám před brankáře Frydrych a střelou pod horní tyč jej překonal – 0:1.

V 53. minutě Fusek dával míč před branku na nabíhajícího Petráně, ten ale míč před poloprázdnou brankou přeběhl. Chvíli na to po centru Kayamby hlavičkoval Petráň, ale Štěpanovský akci pokryl, stejně jako další podobný pokus pardubického blonďáka.

Pardubice byly ve druhém poločasu jasně aktivnější, vytrvale dobývaly vyšehradskou branku. Po centru z levé strany zakončoval Řezníček, ale jeho gólovou střelu brankář Pražanů vykopl nohou na brankové čáře. Poté už už zakončoval Petráň, ale ani on nebyl úspěšný.

Snaha Východočechů kulminovala v 70. minutě, technická střela Řezníčka skončila jen na tyči Štěpanovského branky, hosté pokryli i následný rohový kop. O čtyři minuty později prověřil pozornost gólmana Vyšehradu domácí Fousek, pak zase Fusek těsně minul cíl.

Rychlý a ojedinělý výpad hostí v 85. minutě zakončil směrem na Frydrycha Mysliveček, poté se hra opět vrátila na opačnou stranu. Po přímém kopu v 87. minutě zakončoval Niang vedle, domácí nevyužili ani roh na sklonku základní hrací doby, ani nepřímý kop ve čtvrté minutě nastavení, po kterém zamířil do vápna i brankář Frydrych. Ani on ale nepomohl Pardubicím zlomit střelecké prokletí.