07.05.2016 | Ondřej Novotný | Zápas

Frýdek vyrovnal v posledních vteřinách zápasu, Budějovice tak znovu remizovaly

Frýdek-Místek – 26. kolo Fotbalové národní ligy svedlo i dva sousední týmy z míst okolo desáté pozice. O trochu lépe na tom byli hostující hráči Dynama, kteří tak do Frýdku přijížděli v roli mírného favorita. Budějovice totiž na jaře poznaly jen jednou hořkost porážky. Poslední zápasy se jim však nevydařily příliš podle představ, avšak oproti svému sobotnímu soupeři vždy alespoň remizovaly.
Statistiky
Branka: 90+2. Klabník – 43. Jurdík. Rozhodčí: Julínek – Caletka, Antoníček. ŽK: Švrček, Skwarczek – Čavoš, Opluštil, Vaněk, Hájovský. Diváci: 742.
Penksa – Literák, Klabník, Švrček, Slaninka – Ujlaky (70. Vyskočil), Krišto, Ižvolt, Ilko (58. Stratil), Tobiáš (67. Skwarczek) – Hošek
Křížek – Řezáč, Opluštil, Hájovský, Vaněk – Šimák, Čavoš – Pešek, Jurdík (78. Benát), Funda (62. Mareš) – Kalod (86. Ujec)
Diváci: 742

Samotné utkání nezačalo v nějakém velikém rytmu a v tomto světle se ubírala i většina devadesáti minut. Mírné náznaky šancí ale od začátku utkání měly oba celky, ovšem ani jeden dlouho nedokázal vymyslet akci, která by nějaké ohrožení přinesla.

Prakticky tak z první větší šance bylo otevřeno skóre, a to až dvě minuty před přestávkou. Po centru z pravé strany se ve vápně dostal se štěstím k balónu Milan Jurdík, který ho i poslal do sítě. Pomezní rozhodčí sice signalizoval ofsajd, hlavní sudí ale branku uznal.

To bylo prakticky z první poloviny utkání vše, co stálo za zmínění. Ani druhá polovina toho ale příliš nepřinesla. Protože jak hráči Frýdku, tak hostujících Budějovic toho nedokázali v kombinaci moc nebezpečného vymyslet.

Na domácích však bylo vidět, že se rozhodně nechtějí spokojit s prohrou. Dvacet minut před konce základní hrací doby už měli na pažitu tři čerstvé hráče, vidět byl hlavně Ižvolt, který však patřil do základní jedenáctky.

Když už to vypadalo, že zápas skutečně rozhodne jedna branka z prvního poločasu, tak se přeci jenom mohli radovat Frýdečtí. V posledních vteřinách druhé nastavené minuty vrátil přetažený centrovaný míč znovu do prostoru před třemi tyčemi Stratil. Na Martina Klabníka pak už čekala poměrně lehká práce – 1:1.

O pár chvilek později bylo střetnutí ukončeno, soupeři si tak tentokrát rozdělili po jednom bodu. Pro České Budějovice to je čtvrtá remíza v řadě, naopak Frýdek se bodů dočkal po třech prohrách.