14.05.2016 | Jiří Paýr | Zápas

Mehanovič zajistil Varnsdorfu tříbodový zisk na hřišti Vlašimi

Vlašim – Sobotní zápasy Fotbalové národní ligy moc branek nenabídly a duel ve Vlašimi nebylo výjimkou. V utkání nepříliš bohatém na šance se ze zisku všech bodů radoval celek Varnsdorfu, kterému vítězství zajistil jedinou brankou Mehanovič.
Statistiky
Branka: 67. Mehanović.
Rozhodčí: Dressler – Boček, Horák.
ŽK: Hejný – Jurča, Rudnytskyy.
Diváci: 386.
Vorel – Vondra, Štochl, Kavka, Nový – Nečas, Kulhánek, Dressler (76. Pimpara), Průcha (46. Hejný) – Jícha (59. Frizoni), Hadaščok.
Porcal – Neuberg, Knejzlík, Zbrožek – Martan (86. Yakovlev), Houser Durdevič, Daníček, Rudnytskyy – Jurča (75. Schubert), Mehanović (81. Ondráček).
Diváci: 386

Do úvodního dějství vstoupily oba celky opatrně a k vidění byla vyrovnaná partie. Postupem času se domácí dostávali více do hry a ve 24. minutě mohla přijít vedoucí branka, když Vojtěch Hadaščok krásně vylákal brankáře až na hranici vápna a padáčkem se snažil míč uklidit do sítě, ale kulatý nesmysl zapadl jen pár centimetrů vedle branky.

Vlašim byla i ve zbývající části utkání o něco aktivnější a pramenila z toho další zajímavá šance ze 39. minuty. K odraženému míči se ve vápně dostal Jakub Nečas a svou střelou pořádně vystrašil Porcala, který míč nakonec vyrazil.

V úvodu druhého poločasu se mohli radovat hosté, kteří po brejku dokázali využít rozhozené obrany a Durdevič zakončil sám před Vorlem. Naštěstí pro Vlašim se míč vychýlil ven z branky zřejmě díky zásahu brankáře Vorla. Jinak se i ve druhém poločase hrál v celku vyrovnaný fotbal, který se odehrával převážně mezi šestnáctkami.

Přítomné diváky zvedly ze sedadel až dvě šance ze 62. a 63. minuty. První šance patřila hostům, když Durdevičovi znemožnil obětavě zakončení Vorel a na druhé straně i Porcal nedovolil skórovat Hejnému a Nečasovi.

Domácí varování z hostujících kopaček brali zřejmě na lehkou váhu, když v 67. minutě pohodlně poslal míč do odkryté branky Mirzad Mehanović a Varnsdorf vedl. Snaha domácích o vyrovnání mohla vygradovat v 80. minutě, kdy z dobré pozice rozehrál přímý kop Nový přímo na branku, ale Porcal svým tygřím skokem míč vyrazil s vypětím všech sil.

I přes závěrečnou snahu a dobré pozice se domácím nakonec nepodařilo vyrovnat skóre utkání a severočeskému Varnsdorfu tak svěřenci trenéra Haška podlehli 0:1.