14.05.2016 | Lukáš Švéda | Zápas

Duel Sokolova s Olomoucí rozhodl pokutový kop domácího Dvořáka

Sokolov – Na západě Čech se utkaly dva týmy z opačných pólů druholigové tabulky, ale v samotném utkání to příliš vidět nebylo. Sympatický výkon Hanáků však na body nestačil. O třech bodech pro Baník rozhodla 23. minuta, ve které proměnil pokutový kop Jakub Dvořák II. Sokolovští tak i nadále zůstávají doma neporaženi.
Statistiky
Branka: 23. Dvořák II. (pen.). Rozhodčí: Ginzel – Myška, Šimáček. ŽK: Jablonský – A. Ševčík, Rajnoch, O. Ševčík. Diváci: 692.
Dvořák I. – Kopečný, Vondráček, Jablonský, Urma – Machek, Kratochvíl – Kosak, Dvořák II. (85. Mejdr), Pouček (81. Vrtělka) – Procházka (46. Přeučil)
Spurný – Texl, Rajnoch, O. Ševčík, Zahradníček – Hladík, Habusta, Kalvach, Richter (90. Smékal), Buchvaldek (90. Socha) – A. Ševčík (61. Yunis)
Diváci: 692

Oproti vítěznému utkání s Vlašimí učinil trenér Olomouce Augustin Chromý hned pět změn v základní sestavě. To jeho sokolovský protějšek Daniel Šmejkal změnil hráče jen na dvou postech. Do zápasu vstupovali jako favorité domácí, kteří se nacházeli na čtvrtém místě tabulky. Sigma pak přijela v roli posledního celku soutěže.

Rozdílené postavení obou týmů však v průběhu zápasu roli nehrálo. Hosté se prezentovali kombinačním fotbalem a během prvního poločasu si dokázali nad baníkovci vypracovat herní převahu. Oba týmy však ve finální fázi neuměly vymyslet gólové šance. Výsledkem většiny útoků byly nepřesné střely, anebo zisk rohového kopu. První zásadnější moment přišel ve 22. minutě, kdy vracející se Adam Ševčík strčil zezadu do Poučka a sudí Ginzel ukázal na značku pokutového kopu. Z něj pak k pravé tyči zamířil Jakub Dvořák II. a poslal Baník do vedení 1:0.

Obraz hry však i po úvodní brance zůstal stejný. Hanáci mohli hned srovnat, jenže to by Zahradníček skluzem u vzdálenější tyče nesměl poslat míč jen vedle tyče. A když oběma týmům nevyšly ani standardky, šlo se do šaten za těsného vedení domácích.

Po změně stran mohl navýšit náskok Baníku Pouček, ale pozorný Spurný jeho dělovku z úhlu v 52. minutě vytěsnil. Oproti první půli byli sokolovští fotbalisté mnohem nebezpečnější, ale v zakončení jim vždy něco chybělo. A tak se o slovo přihlásili hosté. V 67. minutě zahrál Zahradníček přímý volný kop parádně přes zeď, ale létající Dvořák v brance Sokolova vyrazil střelu pod břevno mimo.

O čtyři minuty později se zase zaskvěl Spurný, když zblízka reflexivně zneškodnil hlavičku střídajícího Přeučila. Ve zbytku utkání se pak olomoučtí hráči k nebezpečné příležitosti nedostali, obrana Sokolova si těsný náskok uhlídala. Baník si připsal tři body a pojistil si čtvrté místo. To mladíci z Hané zaznamenali sedmnáctou porážku a i přes sympatický výkon zůstávají poslední.