13.05.2016 | Filip Kortus | Zápas

Vydařená druhá půle přinesla Jihočechům bod, Znojmo ztratilo dobře rozehraný zápas

České Budějovice – Pátou remízou v řadě skončilo pro Dynamo utkání se Znojmem. Jihomoravané vedli po poločase o dvě branky, a měli tak skvěle nakročeno k posunu na první pozici. Jenže Jihočeši se po půli zvedli a díky dvou změnám v sestavě dokázali i oni dvakrát skórovat. Hektický závěr utkání přinesl oběma týmům velké šance, ale stav se již neměnil. Dynamo remizovalo doma se Znojmem 2:2.
Statistiky
Branky: 60. Vaněk, 72. Kalod – 8. Šumbera, 17. Mezlík.
Rozhodčí: Nenadál – Vitner, Koval.
ŽK: Pešek, Klesa, Kalod, Benát – Odehnal.
Diváci: 647.
Křížek – Klesa, Hájovský, Opluštil, Vaněk – Čavoš, Benát – Pešek (82. Funda), Šimák (46. Jurdík), Mareš (46. Wermke) – Kalod.
Veselý – Helísek, Mezlík, Odehnal, Svozil – Weber, Nepožitek – Njire, Okleštěk (83. Bogner), Šumbera (78. Stáňa) – Šamánek.
Diváci: 647

Hned tři změny v základní jedenáctce udělali trenéři Dynama. Po karetním trestu se na post pravého obránce vrátil Michal Klesa, po zranění začal od začátku kapitán Petr Benát. Na levém beku dostal znovu šanci Filip Vaněk. Znojemská sestava taktéž nezůstala beze změn, Ledeckého nahradil Šumbera a Njiere dostal šanci místo Stáni. Poprvé v zápase musel být v pozoru Zdeněk Křížek už v páté minutě. Šamánek to z otočky zkusil z dálky, domácí brankář míč dobře zpracoval. Jihomoravané se dočkali i první branky zápasu. Přesnou střelou k tyči se prosadil Šimon Šumbera. Znojemští měli lepší vstup do utkání a pozici si ještě více vylepšili v 17. minutě.

Po rohovém kopu se míč dostal až k Radku Mezlíkovi, od kterého se míč doslova odrazil za Křížkova záda. Dynamo mohlo snížit také z rohu, jenže Michala Klesu vychytal na brankové čáře jeden z bránících hráčů. Další šanci mělo Znojmo. Míč zůstal na hranici vápna a Tomáše Oklešťka v dobré pozici vychytal Zdeněk Křížek. Jihočeši v závěru mohli skórovat, stoper Opluštil již dával do prázdné, ale znovu na brankové čáře zakročili znojemští fotbalisté.

Do druhého poločasu Dynamo udělalo hned dvě změny. Jiřího Mareše vyměnil na levé straně Roman Wermke, na pozici podhroťáka vyměnil Jana Šimáka Milan Jurdík. Hra Jihočechů ožila, ale zatím nepřinesla gólový úspěch. Domácí se vrátili do hry až po hodině hry. Přímý kop z dobré pozice si připravili kapitán Petr Benát a levák Filip Vaněk. Zkušený středopolař přiťukl Vaňkovi míč a ten tvrdou ranou snížil na 1:2.

Obrovskou šanci na srovnání měl střídající Milan Jurdík, který dostal míč už před Veselého, jenže levačkou těsně minul. Druhé branky se domácí ale přeci jen dočkali. V 72. minutě předal Petr Benát míč Richardu Kalodovi přímo před prázdnou branku a Jihočeši se mohli radovat. Českobudějovičtí se neskutečně zvedli a hnali se za třetí brankou. Ta už ale nepřišla, a tak Dynamo remizovalo se Znojmem 2:2.