13.05.2016 | Martin Ruščín | Zápas

Karviná byla blízko třem bodům, v závěru ale o vítězství přišla

Karviná – Karvinští fotbalisté měli v pátek v podvečer možnost zvýšit své naděje na postup do nejvyšší soutěže, na svém stadionu se utkali s Táborskem. Slezané sice díky brance Budínského dlouho vedli, jenže poté pálili jednu šanci za druhou. V samotném závěru střetnutí tak přišel trest, o který se postaral hostující Ciku. Oba celky si připsaly po jednom bodu, což především pro domácí může být velkou ztrátou.
Statistiky
Branky: 25. Budínský – 86. Ciku.
Rozhodčí: Lerch – Kožár, Hájek.
ŽK: Nešický (Táborsko).
Diváci: 975.
Pindroch – Růžička, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Moravec, Budínský, Puchel (68. Zelený) – Urgela (55. Pospěch).
Toma – Juroška, Ciferský (66. Surmaj), Mráz, Hanzlík – Nešický, Sladký, Kočí (79. Dordič), Ciku (90+2. Pilík) – Kučera – Traore.
Diváci: 975

Tradiční domácí úvod obstarali Karvinští větší aktivitou, ale k vážnější šanci se nedostali. Byli to naopak hosté, kteří zahrozili jako první. Kučerovu hlavičku z deseti metrů chytil jistý Pindroch. Diváci sledovali živý fotbal, Karviná se snažila drát do vápna Táborska, ale její pokusy o střelu byly nepřesné, anebo končily na zadácích Táborska.

Výjimku představovala 25. minuta, kdy nacentroval zprava nadýchaný bochánek do vápna Růžička, na míč si naskočil střelec Karviné Lukáš Budínský a umístěnou hlavičkou k tyči uklidil balon do sítě. O dvě minuty později tentýž hráč jen těsně nedosáhl na střílený centr Puchela. Táborsko se snažilo odpovědět nějakou kloudnou akcí, ale obrana Karviné jej do vlastní šestnáctky nepustila.

Větší převahu měli domácí ve druhé části. Hned zkraje půle si hosté málem dali vlastní gól. Odražený míč musel Toma vytahovat po pokusu jednoho ze spoluhráčů z růžku vlastní brány. V 62. minutě parádně napřáhl z dálky táborský Nešický a Pindroch pardálím skokem vytáhl balon mimo své tyče. Následovala pasáž, ve které měli domácí rozhodnout o výsledku. V 66. minutě adresoval Puchel pěkný pas na pravou stranu Moravcovi, který se dostal před Jurošku, ale místo potáhnutí míče zbrkle nahrával z první do středu hřiště, kde stál připravený Ciferský.

V 69. minutě si domácí zahráli biliár s brankovou konstrukcí. Moravec padáčkem krásně přehodil Tomu, ale trefil břevno, letící míč hlavičkoval v záklonu Pospěch a trefil spojnici břevna a tyče! Hned dvě minuty nato mohl střídající Pospěch znovu skórovat, objevil se mezi obránci sám před Tomou, ale nastřelil pouze jeho nohy. Domácí tlačili a v 76. minutě po rohu hlavičkoval Budínský už do odkryté brány. Kolegu Tomu mezi tyčemi však zastoupil před bránou obránce Hanzlík.

V 81. minutě smolař Budínský perfektně napřáhl z přímého kopu, Toma vytasil nádherný zákrok, možná mu pomohlo i břevno, gól z toho každopádně nebyl, protože odražený balon u tyče nasměroval Hošek v další tutovce těsně vedle tyče. V 85. minutě pomohlo hostům opět břevno. Budínský si naskočil na centr z pravé strany a zase orazítkoval pouze brankovou konstrukci.

Nedáš - dostaneš, hovoří otřepané fotbalové pravidlo, i když v tomto případě by se slušelo říci, nedáš, nedáš, nedáš, nedáš - pak teprve dostaneš. Tři minuty před koncem vyplaval za domácí obranou zničehonic volný Elvist Ciku a střelou k tyči nedal Pindrochovi šanci. Závěrečná snaha Karviné už k vítěznému gólu na mokrém hřišti nevedla a tak, jako měli domácí obrovské štěstí proti Vlašimi (1:0), nyní měli obrovskou smůlu a o vítězství přišli.