14.05.2016 | Petr Dušek | Zápas

Opava bere tři body, o vítězství nad Pardubicemi rozhodl v nastavení Přichystal

Opava – Prokletí zápasů s Pardubicemi prolomeno. Slezský FC v sobotu večer porazil neoblíbeného soupeře, který v obou posledních utkáních na opavském stadionu v Městských sadech pokaždé vstřelil pět gólů a domácím uštědřil krutý debakl. Tentokrát ovšem nejtěsnějším možným rozdílem zvítězili Slezané. Jedinou branku vsítil v nastaveném čase střídající Jakub Přichystal.
Statistiky
Branka: 90+3. Přichystal.
Rozhodčí: Severýn – Hrabovský, Urban.
ŽK: Mrázek – Kudrna, Kovář, Valenta.
Diváci: 1 476.
Květoň – Pospěch, Simerský, Žídek, Hrabina – Grussmann, Jursa, Mozol (74. Horka), Jurečka (54. Schaffartzik) – Mrázek (62. Přichystal), Kuzmanovič.
Knobloch – Šejvl, Pospíšil, Vencl, Kakrda – Kudrna, Kovář (64. Valenta) – Fusek, Petráň (85. Klátil), Fousek (56. Niang) – Kayamba.
Diváci: 1476

Trenér Opavy Jan Baránek odkoučoval předposlední domácí utkání. Na konci června mu totiž končí smlouva a dle vyjádření klubu nebude prodloužena. Jeho svěřenci mu mohli udělat radost už v desáté minutě. Mrázek do vápna poslal přesný centr Jurečkovi, který mohl jednoduše skórovat. Ve stoprocentní šanci ho však Knobloch vychytal a opavští fanoušci nevěřili svým očím. Z následného rohu málem nachytal pardubickou jedničku Mozol, míč směřující pod břevno byl však na poslední chvíli vytažen nad břevno.

Jurečka pak po ideálním křižném centru Grussmanna mohl napravit své zaváhání, ale tentokrát zblízka přestřelil spojnici svatyně Východočechů. Následná pasáž byla poměrně vyrovnaná, před přestávkou ovšem nechybělo mnoho k tomu, aby s výsledkem pootočily Pardubice. Balón z centru po rychlé kombinaci dolétl až na pětku k Petráňovi, jenž míč tečoval do brány. Květon však ze svého repertoáru vytáhl fantastický zákrok a držel opavské akcie nad vodou. Družina trenéra Jaroslava Míchala se nedostala do vedení ani o pár minut později, kdy se ve vápně Opavy opřel do balonu Fousek a jeho rána z dobré pozice proletěla nad břevnem.

Zkraje druhé půle si nejprve v šestnáctce Východočechů překáželi Kuzmanovič s Mozolem, poté prvně jmenovaný koníkem hlavičkoval na Knoblocha. Míč ale bránu přeletěl. Pardubice poté vystřídaly a Slezský FC za to, že stále platil nerozhodný stav 0:0, mohl vděčit hlavně nešikovnosti nového hráče na hřišti. Nianga nejprve při postupu na Květona balón ukopl a poté mu vůbec nesestřihly nůžky v opavském vápně. Slezané se málem radovali v osmašedesáté minutě, kdy ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl Jursa a Knobloch měl co dělat, aby míč vytěsnil na roh.

Pardubice poté vyrobily hrubku v defenzivě, míče se ujal Kuzmanovič, pronikl do velkého čtverce a místo očekávané přihrávky spoluhráči volil utaženou střelu pod břevno. Tento pokus však jen vyprášil Knoblochovy rukavice. Když už se zdálo, že se oba soupeři rozejdou smírně, míč se po standardní situaci odrazil před šestnáctku k Hrabinovi, jenž okamžitě nasměroval centr na pětku a úplně volný Jakub Přichystal se zblízka nemýlil. Běžela třetí minuta nastavení a rozhodčí Severýn pak odpískal konec.

Prohra v samém závěru je pro Pardubice možná až příliš krutá. Kdyby totiž zápas skončil bezbrankovou remízou, ani jedno z mužstev by se nemohlo divit. Šancí bylo na obou stranách zhruba stejně. Štěstí se nakonec přiklonilo na opavskou stranu a zejména pak k trenéru Baránkovi, jenž Přichystala na hřiště ve dvaašedesáté minutě poslal výměnou za Jurečku.