17.05.2016 | Jan Matúš | Zápas

Velmi atraktivní utkání na Hané skončilo nerozhodně, Opava veze bod

Olomouc – V rámci 28. kola Fotbalové národní ligy přivítala rezerva Olomouce Opavu a přítomní diváci, jenž ve středu v podvečer došli na fotbal, se rozhodně nenudili. Sigma si v prvním poločase vypracovala jednobrankový náskok, který se Opavě podařilo smazat v posledních minutách utkání, a tak nakonec Olomouc remizovala s Opavou 1:1.
Statistiky
Branky: 25. Plšek – 83. Jursa.
Rozhodčí: Hájek – Antoníček, Hubička.
ŽK: Žídek, Hrabina (oba Opava).
Diváci: 120.
Reichl – Texl, Jemelka, Krayzel, Hýbl – Habusta, Kalvach, Hladík, Moulis (82. Látal), Plšek (71. Richter) – Yunis (53. Ševčík A.).
Květoň – Pospěch, Simerský, Žídek, Hrabina – Grussmann, Jursa, Horka (46. Mozol), Schaffartzik (67. Kuzmanovič) – Mrázek (67. Jurečka), Přichystal.
Diváci: 120

Ihned v 5. minutě si domácí fotbalisté vypracovali velkou příležitost, když po centru Plška Květoň neudržel míč, a ten se tak dostal k zcela volnému Texlovi, který však ve velmi dobré pozici přestřelil bránu Opavy. O deset minut později mohl Sigmu poslat do vedení Yunis, jenže i jeho pokus letěl nad břevno hostující brány, a tak se poté osmělili i opavští fotbalisté. Konkrétně v 17. minutě se po rohu Grussmanna dostal do zakončení Jursa, avšak hostující hráč jen orazítkoval břevno Reichlovy brány.

Ve 25. minutě se už přítomní diváci na Andrově stadionu radovali z první branky utkání, kterou po velmi přesném centru Kalvacha vstřelil hlavou Jakub Plšek, jenž tak poslal Sigmu do vedení. Opava po inkasované brance ještě zintenzivněla svou útočnou snahu a na bránu Olomouce se valil jeden útok za druhým. Asi největší horko bylo před bránou domácích ve 40. minutě, kdy si hosté vytvořili hned několik střeleckých příležitostí, jenže ani jedna z nich si cestu do olomoucké brány nenašla.

Opava začala druhý poločas opět aktivněji a hosté se drali za vyrovnáním. V 55. minutě Mrázek nachystal šanci střídajícímu Mozolovi, kterého však vychytal Reichl, jenž se předvedl i o pár okamžiků později, když na něj z pravé strany běžel sám Přichystal. Zvýšit vedení domácích mohl v 63. minutě Moulis, jenž chtěl přelobovat Květoně, který však konečky prstů jeho pokus pozastavil a následně vypomohl hostujícímu brankáři i jeho bránící spoluhráč.

V poslední desetiminutovce se do další šance znovu dostal Moulis, ale olomoucký hráč ve své příležitosti opět selhal, a tak přišel zákonitý trest v podobě vyrovnávající branky. Kuzmanovič totiž zpracoval centrovaný míč pro Tomáše Jursu, jenž se s ničím nepáral a poslal balón přesně k tyči domácí klece. Opava chtěl následně ještě přidat rychle další branku a obrovskou příležitost měl v závěru utkání Jurečka, který byl na malém vápně zcela sám, avšak míč se nějakým zázrakem dostal mimo bránu Olomouce.

Sigma Olomouc tedy nakonec remizovala s Opavou 1:1 a vzhledem k vývoji utkání je dělba bodů zasloužená.