17.05.2016 | Michal Dlask | Zápas

Varnsdorf nadělil Vyšehradu šest branek, drtivé vítězství režíroval třígólový Martan

Varnsdorf – Vložené úterní kolo společně se sychravým počasím nenalákalo do varnsdorfské Kotliny příliš diváků, navíc souboj nesliboval velkou atraktivitu. Přesto se 380 příchozích fanoušků kopané dočkalo obrovské zábavy a rekordního počtu branek v sezoně. Domácí svého soupeře jasně přehráli a zvítězili vysoko 6:1. Hattrickem se blýskl Ladislav Martan.
Statistiky
Branky: 7., 35. a 81. Martan, 28. Zbrožek, 32. Matějka (vla.), 65. Mehanović – 86. Strnad (pen.).
Rozhodčí: Berka – Kříž, Koval.
ŽK: Neuberg, Zeiris – Kučera, Šindelář.
Diváci: 380.
Samoel – Zieris, Neuberg, Zbrožek, Tvaroha – Rudnytskyy (67. Durdević), Martan, Knejzlík, Daníček (64. Ondráček), Mehanović – Jurča (72. Schubert).
Štěpánovský – Matějka, Soldát, Kvída (35. Šindelář), Kučera – Tusjak, Drobílek (46. Madej), Mareš (58. Mysliveček), Prosek – Vyhnal, Strnad.
Diváci: 380

Domácí zahájili zápas skvěle – již v 1. minutě se pokoušel Martan po spolupráci s Jurčou překvapit brankáře hostí Štěpanovského, ale bylo to teprve zaměřování. Pravá radost přišla v 7. minutě, když Rudnytskyy zleva nacentroval a Ladislav Martan krásně zavěsil – 1:0. Hostům tedy úvod nevyšel, ale po několika minutách se otřepali a především dvojice Soldát – Tusjak se pokoušela o změnu skóre, avšak domácí brankář Samoel a varnsdorfská obrana vždy včas zasáhli.

Ve 28. minutě opět zahřmělo – domácí Kristián Zbrožek po centru Knejzlíka nedal Štěpanovskému šanci a bylo to 2:0. Uplynuly pouze 3 minuty a hostující David Matějka se při snaze odhlavičkovat střelu Martana trefil do vlastní branky – 3:0. Po dalších 3 minutách napřáhl Ladislav Martan zpoza velkého vápna a nešťastný Štepanovský vytahoval míč ze své sítě počtvrté – 4:0. Hosté se pokusili střídáním změnit systém hry, ale do poločasu se pouze hostující Tusjak dostal na dostřel Samoelovi, ale ten bez problémů jeho pokus zlikvidoval.

Druhý poločas zahájili domácí opět skvěle, po minutě trefil tyč domácí Knejzlík. V 50. minutě měl na hlavě tutovku Daníček, ale těsně minul. Vyšehrad hru otevřel a pokoušel se o čestný úspěch, v 53. minutě se hostující Vyhnal řítil sám na Samoela, ale ten ho vychytal. Následovalo poněkud klidnější období hry, které ukončil domácí Mirzad Mehanović – krásně zpracoval pas Rudnytskyyho a dal Vyšehradu diváky skandovaného „bůra“.

Domácí i hosté využili všechny možnosti střídání, ale tím se příděl branek nezastavil. V 81. minutě se po krásné akci a závaru před brankou prosadil Ladislav Martan a korunoval svůj úspěšný den hattrickem – 6:0! O zmaru hostí vypovídalo i to, že z protiútoku pak ani z metru netrefili prázdnou branku.

Ale nakonec se dočkali, Zeiris nešikovně fauloval ve vápně a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který hostující Miloslav Strnad proměnil – 6:1. V posledních minutách zápasu pak ještě střídající domácí hráči Durdević a Schubert vyzkoušeli pozornost obrany a brankáře Vyšehradu, ale skóre se již nezměnilo. Předposlední domácí zápas se domácímu Slovanu opravdu vydařil a závěr sezony je tak pro jejich fanoušky alespoň trochu radostný.