17.05.2016 | Zdeněk Kamínek ml. | Zápas

Karviná zvítězila v Ústí nad Labem po osmi letech, o dvě branky se zasloužil Zbyněk Pospěch

Ústí nad Labem - Ústí nad Labem ve 28. kole Fotbalové národní ligy padlo s Karvinou, která na hřišti Army zvítězila naposledy stejným výsledkem 3:1, a to 17. 8. 2008. Velký podíl na důležitých třech bodech pro svěřence Jozefa Webera měl Zbyněk Pospěch, jenž dvakrát překonal Zdeňka Zachardu. O rozhodující branku se zasloužil Jan Šisler po čtyřiceti osmi sekundách druhé půle. Severočeši se před 587 diváky prosadili pouze jednou, když se do černého trefil Michal Leibl.
Statistiky
Branky: 42. Leibl – 28. a 65. Pospěch, 47. Šisler.
Rozhodčí: Paták - Hrabovský, Vitner.
ŽK: Leibl, Eliáš, Zukič (všichni Ústí n/L).
Diváci: 587.
Zacharda – Křapka, Zukič, Vaněk L., Šnirc – Peterka – Zeman M. (46. Eliáš), Výborný (82. Veverka), Miskovič, Leibl (81. Procházka D.) - Smola
Pindroch – Janečka, Dreksa, Hošek J., Eismann – Šisler – Puchel (46. Puri), Budínský, Zelený – Moravec (87. Panák), Zbyněk Pospěch (77. Urgela)
Diváci: 587

Utkání začalo v tempu, brankáři si ale v úvodu na míč pořádně nesáhli. Když v sedmé minutě přihrál Jan Šisler Zbyňku Pospěchovi, rozhodčí odmával ofsajd. Oba celky si vyzkoušely rohové kopy, v minutě dvacáté čtvrté mohl ze standardní situace od rohového praporku skóre otevřít po centru Ivana Šnirce Michal Zeman. Kapitán domácích hlavičkoval těsně vedle.

O čtyři minuty později se mohl radovat již zmiňovaný Zbyněk Pospěch, když ze středu usměrnil za brankovou čáru přihrávku Lukáše Budínského z pravé strany. Domácí hráči i příznivci reklamovali ofsajd, který rozhodčí vyloučil a naopak si žlutou kartu vysloužil Michal Leibl.

Vedení Karviné vydrželo do čtyřicáté druhé minuty, kdy Michal Zeman od pravé postranní čáry nalezl centrem Michala Leibla, který hlavičkou k levé tyči srovnal skóre.

Do druhého poločasu nastoupila Karviná jako utržená ze řetězu, neboť po minutě hry se u míče na středu octl Jan Šisler, jenž přízemní střelou k pravé tyči nedal Zdeňku Zachardovi šanci.

Podruhé se žlutilo v minutě pětapadesáté, kdy Josef Eliáš podrazil v blízkosti středové čáry protihráče. Za devět minut navýšil vedení Karviné Zbyněk Pospěch, jenž se z levé strany do odkryté brány nemýlil.

Zbytek zápasu se víceméně dohrával, v osmdesáté deváté minutě si ještě vysloužil žlutý kartónek Adnan Zukič za podražení Filipa Panáka u středového kruhu. Na výhře Karviné, která si odvezla tři důležité body, se ale již nic nezměnilo.

Petr Němec (FK Ústí nad Labem):
"Neodehráli jsme špatné utkání, i když bylo složité. Zápas dopadl tak, jak dopadl. O výsledku rozhodla druhá branka. Nemůže se nám stát, že vyjdeme z šatny a inkasujeme. Hráče jsem upozorňoval, abychom déle udrželi výsledek 1:1. O bod jsme se ještě rvali, ale po třetím obdrženém gólu bylo po utkání. Soupeř využil našich chyb, kterých jsme se dopustili. Budeme se připravovat stejně jako na toto střetnutí, ale nevím, s kým budu hrát, neboť máme hodně vykartovaných hráčů. Chybět bude také Antonín Křapka, který odjíždí na reprezentační sraz, a otazník visí nad Michalem Zemanem, kterého jsem střídal kvůli zranění. Když prohrajeme způsobem jako proti Karviné, kluky to mrzí a vidíte, jak rychle utekli z šatny."

Jozef Weber (MFK OKD Karviná):
"Odehráli jsme vyrovnané utkání, rozhodla naše produktivita. Soupeř byl podle našeho očekávání houževnatý, nějaké velké šance si nevytvořil, i když nějaké závary se objevily. Na nás bylo vidět, že je to boj o všechno, bylo vidět trochu více nervozity, ale klobouk dolů, že jsme to zvládli. Musel jsem o přestávce po delší době zvýšit hlas, protože inkasovaný gól mě naštval. Říkal jsem hráčům, že v některých chvílích není vidět, zda o postup hrajeme my nebo Ústí nad Labem. Kluci si řeč vzali k srdci a vstup do druhého poločasu byl výborný. Na sobotní zápas s Pardubicemi se budeme připravovat stejně, následovat bude rychlá regenerace. Z Prahy jsme přijeli a i odjíždíme do Karviné vlakem, spali jsme v Modré u Děčína, kam nás z Prahy dopravil autobus."