17.05.2016 | Jan Hrabal | Zápas

Pardubice po třech zápasech zabraly, českobudějovické Dynamo srazily 2:0

Pardubice – Po výborném výkonu se pardubickým fotbalistům podařilo porazit České Budějovice 2:0. Hned v úvodu se prosadil Adam Fousek, ve druhé půli zvýšil Daniel Kovář. Východočeši byli po celý duel lepší, jejich výhra byla naprosto zasloužená. V tabulce poskočili Pardubičtí na šesté místo.
Statistiky
Branky: 12. Fousek, 60. Kovář.
Rozhodčí: Váňa – Černý, Myška.
ŽK: Fusek, Kudrna – Ujec, Hájovský, Řezáč, Čavoš.
ČK: 88. Čavoš.
Diváci: 485.
Knobloch – Šejvl, Vencl, Pospíšil (46. Zavadil), V. Kakrda – Fusek (90. Valenta), Kudrna, Kovář, Fousek (76. Kim) – Petráň, Kayamba.
Hajdušek – Řezáč, Opluštil, Hájovský, Vaněk – Benát, Čavoš – Klesa, Jurdík (71. Kadula), Wermke (76. Funda) – Ujec (57. Kalod).
Diváci: 485

Souboj týmů ze středu tabulky začal pro domácí Pardubice nejlépe, jak mohl. Ve 3. minutě po centru Kayamby hlavičkoval Fousek ještě vedle. O devět minut později po akci a centru Fuska na pravé straně Kayamba pustil míč za sebe a Adam Fousek z první poslal míč nechytatelně do branky – 1:0.

Východočeši nadále pokračovali v aktivní hře. Ve 21. minutě zahrávali, byť neúspěšně, rohový kop, o chvíli později Joel Kayamba unikl po pravé straně, dal pod sebe na Fuska, který ještě posunul míč na Petráně, ale jeho střelu Hajdušek vytlačil nad břevno na roh.

Na druhé straně zahrozil po centru Wermke, ale trefil jen domácího obránce. Pak zase hořelo před jihočeskou bránou po další pěkné akci domácích, kdy finální přihrávka Fuska prošla mezi Petráněm a Fouskem. Následnou střelu Šejvla brankář Hajdušek chytil. Velmi aktivní mezi červenobílými byl útočník Joel Kayamba, obrana hostí si s ním pouze s obtížemi věděla rady.

Také ve druhém poločase pokračovali domácí v kvalitním výkonu. V 60. minutě po další akci a ideální zpětné přihrávce od Kayamby se prosadil Daniel Kovář přízemní střelou k tyči – 2:0.

V 79. minutě tribuny tleskaly Kayambovi, jenž unikl po straně, obešel i brankáře, ale vybojoval pouze roh. Na opačné straně stadionu zahrozil Patrik Čavoš, ale mířil nad Knoblochovu branku. Českobudějovický záložník krátce poté musel předčasně do kabin po druhé žluté kartě.

Pardubičtí fotbalisté si náskok úplně v klidu pohlídali a v tabulce Fotbalové národní ligy přeskočili Táborsko. Východočeši předvedli pohledný výkon, jejich vítězství mohlo být i výraznější.

Jaroslav Míchal (FK Pardubice):
„Vstoupili jsme do zápasu dobře, nechtěli jsme ztratit body. Chtěli jsme navázat na herní výkon v Opavě, kde jsme akorát neproměňovali šance, ty jsme dnes dokázali proměnit a to bylo podstatný rozdíl. Hosté vstoupili aktivněji do druhé půle, deset minut nás zatlačili, v samotném závěru hráli vabank, kdy nás zatlačili do šestnáctky. Jinak jsme utkání kontrolovali. Kayamba hrál s velkou chutí, bylo ho celé hřiště. Jak si vodí hráče v krajském přeboru, tak dělal soupeři velké problémy i nyní. Jeho výkon byl kvalitní.“

David Horejš (SK Dynamo České Budějovice):
„Musím říci, že domácí vyhráli zcela zaslouženě. Nepovedl se nám vstup do utkání. Dali jsme příležitost klukům ze širšího kádru, ale nechci se na nic vymlouvat, Pardubice ale byly lepší a aktivnější. Byli důraznější a to rozhodlo. Nedokázali jsme se prosadit, vzadu jsme měli mezery, tady jsme utkání nezvládli. Domácí vyhráli zaslouženě.“