17.05.2016 | Jakub Kudláč | Zápas

Slezské derby skončilo remízou, Frýdek-Místek přesilovku nevyužil

Frýdek-Místek – Desátý Frýdek-Místek přivítal v regionálním derby třináctý Třinec, i přesto si však na tento duel našlo cestu více jak tisícovka diváků. Ačkoli měli domácí více ze hry a v závěru hráli i proti desíti, na více než na remízu 1:1 se nezmohli. V tabulce Fotbalové národní ligy si ani jedno z mužstev nepolepšilo.
Statistiky
Branky: 22. Švrček – 42. Szotkowski.
Rozhodčí: Proske – Peřina, Pochylý.
ŽK: Krišto, Ižvolt, Literák – Salachna, Hloch, Paleček.
ČK: 61. Salachna (Třinec).
Diváci: 1 054.
Mihalek – Švrček (41. Ilko), Literák, Klabník, Slaninka – Ujlaky (73. Krčula), Krišto, Ižvolt, Skwarczek, Hošek (54. Vyskočil) – Stratil.
Paleček – Velner, Bedecs, Reintam, Janoščín – Hloch – Málek (90. Kučera), Salachna, Motyčka, Janošík (74. Joukl) – Szotkowski (78. Ceplák).
Diváci: 1054

Frýdecko-Místečtí začali aktivně, přičemž nejvíce byl vidět Ižvolt, ve většině případů však jeho centry nikdo nezužitkoval. Za Třinec zahrozil svou hlavičkou Motyčka, ale mířil kousek vedle brány. A tak se gólové radosti dočkal soupeř. Ižvoltův roh ve 22. minutě prodloužil Literák a tentokrát už jeho nabídku konečně někdo zužitkoval, jmenovitě pohotovou střelou Michal Švrček – 1:0.

Další zásah mohli domácí přidat opět po centru Ižvolta, Hošek ale balón do poloprázdné branky usměrnit nedokázal. Pět minut před pauzou se zranil střelec Švrček a už tak neviděl, jak o dvě minuty později vyrovnal z dorážky Marek Szotkowski – 1:1.

Dobrou šanci v úvodu druhé půle měla dvojice Motyčka – Jánošík, ke druhému jmenovanému se ale míč nedostal v potřebný moment. Jednašedesátá minuta a druhou žlutou kartu v zápase viděl Salachna. V následné půl hodinové přesilovce měli možnost Stratil a Krčula, ovšem domácím už vedení vrátit nedokázali. Oba celky se tak rozešly shodně 1:1.