13.08.2016 | Jan Hrabal | Zápas

Pardubice si připsaly první výhru, doma přehrály Žižkov

Pardubice – Fotbalisté FK Pardubice si v utkání 2. kola Fotbalové národní ligy poradili se Žižkovem, doma porazili pražský tým 2:1. Východočechy poslal do vedení Jan Jeřábek proměněnou penaltou, na Podrazkého vyrovnání odpověděl Adam Fousek v 65. minutě. Domácí poprvé v nové sezoně zvítězili, Žižkov na plný bodový zisk čeká.
16' Jeřábek
65' Fousek
30' Podrazký
75' Jedlička
80' Kudrna
88' Řezníček
27' Dočekal
Knobloch – Pospíšil, Zavadil, Jeřábek, Jedlička – Kovář (72. Petráň), Kudrna, Řezníček, Fousek (80. Bláha) – Kayamba (90+1. Přibyl), Ladra
Hrubeš – Hašek, Opluštil, Pimpara, Šandera – Krystan (72. Engelmann), J. Eliáš, Podrazký – Urbanec (83. Čapek), Dočekal, Volek (60. V. Klán)
Rozhodčí: Dubravský – Horák, Batík • Stadion: Stadion Pod Vinicí • Diváci: 762

Pardubičtí fotbalisté toužili odčinit prohru 0:3 ve Varnsdorfu, Žižkov chtěl potvrdit domácí bodový zisk proti Táborsku. Už ve 3. minutě se mohli domácí dostat do vedení, kdy Ladra připravil šanci pro Kayambu, ale ten střelou po zemi křížem jen těsně minul branku Hrubeše. Na druhé straně to zkusil z dálky kapitán Podrazký, ale mířil vedle.

Když se blížila čtvrthodina, tak rozhodčí Dubravský nařídil pokutový kop poté, co Eliáš ve vápně fauloval domácího Fouska. Penaltu bezpečně střelou k tyči proměnil kapitán Jan Jeřábek a poslal Pardubice do vedení – 1:0.

O další čtvrthodinu později bylo srovnáno. Před vápnem byl faulován Urbanec a Miroslav Podrazký střelou z dvaceti metrů přes zeď vyrovnal na 1:1. Pardubicím mohl chvíli na to vrátit vedení Kayamba, ale Hrubeš hosty podržel.

Na začátku druhé půle to v ochozech jen zahučelo poté, co Fousek z možná až třiceti metrů levačkou napálil balon do horní tyče. Domácí byli aktivnější, v 63. minutě Kayamba vybídl ke skórování Řezníčka, ale ten zajímavou příležitost nevyužil.

Krátce poté se Východočeši dočkali druhé trefy, první gól ze hry v nové sezoně vstřelil Adam Fousek. Nejprve si potáhl balon k hranici pokutového území a nádhernou střelou k tyči vrátil Pardubicím vedení – 2:1.

Tento stav si domácí v klidu pohlídali a získali první tři body v nové sezoně. Viktoria Žižkov naopak na svou první výhru stále čeká.