12.08.2016 | Tereza Košťálová | Zápas

Arma poprvé doma své fanoušky potěšila a zvítězila nad Baníkem Sokolov 3:0

Ústí nad Labem – Ústečtí fotbalisté se v pátek předvedli svým věrným fanouškům poprvé v letošním ročníku na domácí půdě. Od prvních vteřin měli fotbalisté ze severu Čech nad Sokolovem jasnou převahu. Nový trenér Jiří Skála byl také velmi aktivní a své svěřence neustále motivoval k lepším výkonům. Tým FK Ústí nad Labem nakonec bral tři body za skóre 3:0, čímž si napravil reputaci po prohře ve Frýdku-Místku.
15' Leibl
34' Moulis
37' Moulis
26' Kateřiňák
45' Pouček
78' Zacharda
63' Dvořák II.
66' Machek
81' Dvořák II.
86' Boček
Zacharda – Zeman, Zukič, Peterka, Šnirc (46. Pícha) – Miskovič, Jindráček (62. Výborný), Kateřiňák – Moulis, Pouček (85. Procházka), Leibl
Jakub Dvořák I. – Mejdr, Vondráček, Ševčík, Jakub Dvořák II. – Sadílek (38. Čihák), Machek, Medvěděv (76. Boček) – Glaser (83. Strada) – Přeučil, Provod
Rozhodčí: Severýn – Vitner, Matějček • Stadion: Městský stadion v Ústí nad Labem • Diváci: 748

Arma zahájila první domácí utkání v letošním ročníku velmi slibně a po úvodním poločase vedla už 3:0 nad soupeřem ze Sokolova. Skórování zahájil Michal Leibl v patnácté minutě, když přijal přihrávku z rohového kopu a zblízka překonal sokolovského gólmana.

Další dva góly se podařilo vstřelit Pavlu Moulisovi ve třicáté čtvrté a ve třicáté sedmé minutě, čímž byl i zatím nejproduktivnější hráč utkání. V zahajovacím poločase diváci také zhlédli dvě žluté karty, které obdrželi ústečtí fotbalisté – Jiří Kateřiňák a Lukáš Pouček.

Začátek druhé půle patřil opět spíše jen Severočechům, kteří se snažili o další navýšení svého vedení. Ani jednomu celku se nepodařilo překonat brankáře soupeře, ale za to padla červená karta kterou obdržel Jakub Pícha, když se ohnal po soupeři. Druhá žlutá karta, která se rovnala červené kartě, byla k vidění v jednaosmdesáté minutě, jelikož Jakub Dvořák II. si podruhé hrubě počínal za hranicí pravidel.

Ústí nad Labem po devadesáti minutách zvítězilo zaslouženě 3:0 pod vedením nového trenéra Jiřího Skály. Nutno podotknout, že druhá půle byla mnohem vyrovnanější než první, ale body se připisují domácím.

Jiří Skála (FK Ústí nad Labem):
„Zápas hodnotím velmi pozitivně i z toho pohledu, že výkon byl slušný a korunovaný třemi brankami. Z naší strany panuje obrovská spokojenost. Trochu mě mrzí počet fanoušků, kteří si našli cestu na stadion, ale i tak jim moc děkujeme. Samozřejmě, že pokud se bude návštěvnost zvyšovat, tak budeme velmi rádi. Jakub Pícha se choval nedisciplinovaně a byl na to několikrát upozorňovaný.“

Jiří Dreiseitl (FK Baník Sokolov):
„První poločas jsme prohráli naší laxností a promarněním standardních situací. Měli jsme šanci vyrovnat, ale následně jsme dostali další dva góly a to už se těžko dohání.“