13.08.2016 | Filip Lefenda | Zápas

Opava přehrála v pohledném utkání Frýdek, soupeři nasázela čtyři branky

Opava – Více jak dva tisíce diváků bylo na stadionu v Městských sadech přítomno prvnímu letošnímu domácímu vítězství Opavy, která v bouřlivé atmosféře otočila duel s Frýdkem-Místkem. Domácí o svém vítězství rozhodli ve druhé polovině, ve které toho soupeři příliš nepovolili a zaslouženě si tak připsali do tabulky plný bodový zisk.
14' Pospěch
41' Smola
58' Schaffartzik (pen)
73' Janetzký
9' Šichor
44' Šumský
62' Zapalač
17' Vyskočil
29' Nworah
40' Literák
57' Mihálek
Fendrich – Pospěch, Simerský, Žídek, T. Čelůstka – Schaffartzik – Grussmann (72. Janetzký), Jursa (76. Mozol), Zapalač – Kuzmanović, Smola (89. Jurečka)
Mihálek – Švrček, Literák, Klabník, Petrović – Hykel, Šichor (67. Ruml), Šumský, Willwéber, Nworah (65. Slaninka) – Vyskočil (80. Krčula)
Rozhodčí: Marek – Polák, Podaný • Stadion: Městský stadion Opava • Diváci: 2122

První poločas naservíroval přítomným divákům výživné čtyřbrankové menu. Jako první mohl otevřít skóre po devíti minutách domácí Kuzmanovič, svou dělovku ale poslal těsně vedle levé tyče. O necelou minutu později tak udeřilo na druhé straně. Frýdek se zmocnil nezdařeného odkopu a vytěžil z něj maximum. Zakončení Vyskočila ještě stačil brankář Fendrich vyrazit, na následnou dorážku Marka Šichora již ale nedosáhl.

Opavští po obdržené brance přidali a zasloužená odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Jursa obešel u postranní čáry Švrčka a poslal do vápna prudký míč. Ten Grussmann netrefil ideálně, mičuda se však odrazil ke Kuzmanovičovi, který jej lehce přiťukl do lepší pozice nabíhajícímu Zdeňku Pospěchovi a ten se zachoval jako správný kapitán. V Opavě bylo rychle srovnáno.

Ve 23. minutě mohli jít Opavští do vedení. Z levé strany hřiště odcentroval do vápna Smola, Grussmann však nešťastně přizvedl míč nabíhajícímu Pospěchovi, o jehož přítomnosti zřejmě nevěděl. O tři minuty později poslal Čelůstka centr přesně na hlavu Kuzmanoviče, který se zjevil nikým nehlídaný před Mihálkem, Srb ale branku těsně minul. O deset minut později mohl své zaváhání napravit, když tentokrát hlavičkoval po centru Zapalače. Na brankové čáře ale zachránil balon hostující Klabník.

První půle se chýlila ke svému konci, diváci se ale ještě přeci jen dočkali v krátkém sledu dvou branek. Nejprve čtyři minuty před přestávkou zužitkoval Jursův centr Tomáš Smola, jenž si výborně zaběhl za obranu a špičkou kopačky poslal balón do sítě. Jenže Frýdek dokázal rychle srovnat, když Nikolas Šumský dlouho nevěděl, co s míčem, a tak jej nekompromisně poslal z hranice šestnáctky nečekaně rovnou do levého růžku opavské svatyně.

Sedm minut po zahájení druhé půle mohl své sobotní střelecké prokletí prolomit Nemanja Kuzmanovič, z přímého kopu ale rozezvučel jen brankovou konstrukci. Klíčový moment se zrodil v 57. minutě. Aktivní Pospěch byl ve vápně poslán k zemi a Slezský FC kopal penaltu. Tu si stejně jako před týdnem v Olomouci postavil na puntík Jan Schaffartzik a ránou do protipohybu Mihálka vrátil domácím vedení.

Opavští byli nicméně i nadále při chuti a jasně na hřišti dominovali. Jen o pár chvil později se do centru z levé strany položil Jursa a Frýdek počtvrté neinkasoval jen díky reflexivního zákroku svého gólmana. Vzápětí se na druhé straně procpal do samostatného úniku Hykel, který se zkoušel prosadit trefou na zadní tyč. Míč ale proskákal pár čísel vedle.

V 73. minutě si opavští příznivci počtvrté zařvali „gól“. Trenérovi Skuhravému se vydařilo střídání, trefou se mu odvděčil mladý Jakub Janetzký a s domácími nadějemi na vítězství v utkání to rázem vypadalo již velmi nadějně. Dění na hřišti dostatečně rozproudilo také opavské tribuny, které hnaly své miláčky k pátému zásahu. Ten už ale ve zbytku zápasu nepřišel, byť se Slezané snažili svůj náskok aktivní hrou ještě navýšit. Rány Pospěcha a Zapalače už se ale neujaly.

Duel tak skončil zaslouženým vítězstvím Opavy, která doma v pěkné atmosféře přehrála Frýdek-Místek 4:2.