13.08.2016 | Jiří Paýr | Zápas

Znojmo rozstřílelo pěti přesnými zásahy Vlašim

Vlašim – Zápas s jasným průběhem byl k vidění ve Vlašimi, kam přijelo silné Znojmo. To na hřišti od úvodních minut dominovalo a nakonec domácím fotbalistům uštědřilo "bůra". Vlašim se prosadila dvakrát, v obou případech se trefil Vyhnal. Na body to však Středočechům nestačilo, body byly vyexportovány na jih Moravy.
45' Vyhnal
74' Vyhnal
5' Šumbera
7' Rybička
31' Ledecký
51' Rybička
65' Ledecký
38' Janda
67' Štochl
73' Vyhnal
23' Svozil
Vorel – Breda, Kavka (37. Kulhánek), J. Štochl, Vondra – Janda (46. Reiter), Hašek, Tarczal, Frizoni (63. Tusjak) – Nečas, Vyhnal
Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek – Javůrek, Njire, Motal, Šumbera (87. Urbančok) – Rybička (81. Holub), Ledecký (88. Klíma)
Rozhodčí: Rejžek – Urban, Šimáček • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 550

Vlašim nevstoupila do prvního domácího utkání zrovna dobře. Již v 7. minutě nedokázala domácí obrana odklidit míč do bezpečí a Šimon Šumbera dokázal i s trochou štěstí zakončit přesně do míst, kam Vorel nedosáhl. Netrvalo dlouho a další zmatky v domácí obranné formaci využil Petr Rybička k druhé brance Znojma.

Utkání připomínalo jarní zápas ve znojemské metropoli v opačném gardu. Vlašim jen sledovala, jak se hostům daří útok za útokem. Domácímu celku se nedala upřít snaha, ale klid a přesnost v kombinaci na polovině soupeře nebyla silnou stránkou vlašimského celku.

To hosté po půlhodině hry opět udeřili. Do rozhozené obrany přišel centr a David Ledecký jej krásně uklidil pod břevno. Domácí se přeci jen trochu oklepali a do poločasové přestávky se jim povedlo snížit. Po centru Frizoniho se do pozice skórujícího hráče pasoval Pavel Vyhnal.

Vykřesanou naději Vlašimi ukončil krátce po zahájení druhého poločasu svým druhým gólem Petr Rybička, který uklidil do sítě odražený míč. Domácím se nedařilo a po výpadu Davida Ledeckého se skóre vyšplhalo na hrozivých 1:5. Domácí se snažili alespoň upravit skóre, což se povedlo po střele Pavla Vyhnala, kterou ještě jeden z hostujících hráčů tečoval mimo dosah Dolečka.

Závěr zápasu sice odehrála Vlašim více na polovině soupeře, ale vymazat tříbrankový rozdíl se týmu Martina Haška již nepovedlo. Znojmo si domů na jih Moravy zaslouženě odvezlo tři body.