13.08.2016 | Věra Novotná | Zápas

O vítězství Táborska nad Varnsdorfem rozhodla penalta Presla

Sezimovo Ústí – Pouhý jediný gól rozhodl o osudu utkání mezi domácím Táborskem a hosty z Varnsdorfu. Jihočeši mohli jít do vedení v první půli ze značky pokutového kopu, Hanzlík jej ale neproměnil. Co se nepovedlo jemu však po změně stran napravil ze stejné herní situace Antonín Presl, jenž z penalty stanovil konečný výsledek na 1:0.
65' Presl (pen)
6' Mráz
21' Hanzlík
92' Mrázek
32' Zbrožek
63' Rys
64' Neuberg
71' Zbrožek
80' Knejzlík
Toma – Běloušek (80. Landovský), Cíferský, Mráz, Hanzlík – Ciku (90. Kočí), Kučera, Nešický, Traore – Presl (72. Džafić), Mrázek
Samoel – Zieris, Zbrožek, Filip, Neuberg – Daníček (78. Houser), Richter, Rys, Fotr (66. Beránek) – Durdević (73. Dordič), Knejzlík
Rozhodčí: Ulrich – Vlček, Vlasjuk • Stadion: Sportovní areál Soukeník • Diváci: 367

Ačkoliv byli domácí hráči aktivní hned od prvních minut zápasu, byli to hosté, kteří zahrozili první vážnější akcí. V sedmé minutě prověřil brankáře Tomu razantní střelou Rys, za brankařova záda ale míč nepropasíroval. V 18. minutě nařídil rozhodčí penaltu ve prospěch domácích, kterou však Hanzlík nedokázal přetavit ve vedoucí gól.

Chuť hostů odvézt si tři body do Varnsdorfu ukázal Fotr, který jen o centimetry minul bránu. Stejně skončil i pokus domácího Presla, který se pokusil překvapit Samoela zpoza vápna. Ve 33. minutě bylo domácím velmi horko po chybě v rozehrávce, po níž se opět Fotr sám řítil na Tomu. Na konci první půle dostali hosté šanci rozehrát přímý volný kop, ale ani ten nevedl k otevření gólového účtu.

Ve druhé půli zahrozili domácí hned v prvních minutách. Mrázek si našel místo v malém vápně a naskočil si na centr Nešického, gól však stále nepadl. O několik minut později mohli jít domácí do vedení po sólu Cika, který se prokličkoval sám do vápna a vystřelil na Samoela, jenž vyrazil míč k Zbrožkovi, a ten nebezpečí zažehnal.

V 64. minutě viděl stadion pád Presla ve vápně a rozhodčí opět zapískal pokutový kop. Sám Antonín Presl si míč postavil a nemýlil se. Varnsdorf musel dohrát utkání o deseti, neboť v 71. minutě viděl červenou kartu Kristian Zbrožek a musel předčasně opustit hrací plochu.

Konec utkání se nesl ve znamení velmi kouskované hry a několika nevybíravých zákroků na obou stranách. Ani jednomu týmu se už v závěru nepodařilo skórovat a body tak zůstávají na domácím hřišti.