06.11.2021 | Karel Jedlička | Zápas

Dukla zdolala ve šlágru kola vedoucí Brno

Praha – Fotbalisté Dukly Praha po dvou porážkách zabrali a porazili ve šlágru 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 1:0 vedoucí Zbrojovku Brno. Jedinou branku zápasu obstaral už v 11. minutě po Součkově centru Lukáš Buchvaldek. Dukla si v tabulce polepšila na čtvrtou pozici. Brno prohrálo poprvé od 7. srpna, na čele soutěže má ovšem před rezervou Sparty pohodlný sedmibodový náskok.
11' Buchvaldek
90' Ruml
72' Zavadil
F. Rada – Ruml, Piroch, Kulhánek, Kovernikov – D. Souček (86. Hrubeš), Kozma, Barac, Šebrle (64. Cienciala) – Buchvaldek (90+2. Pázler), Fábry.
Na lavičce: Šťovíček, Kott, Adediran, Seung Bin
Trenér: Bohuslav Pilný
Berkovec – Štepanovský (62. Zavadil), Endl, Hrabina, Jan Moravec (90. Černín) – Bariš, A. Fousek (62. Prágr) – M. Ševčík, Hladík, Přichystal – Jakub Řezníček.
Na lavičce: Floder, Kamenský, Kohoutek, Sedlák
Trenér: Richard Dostálek
Rozhodčí: Klíma – Flimmel, Machač • Stadion: Stadion Juliska • Diváci: 682

Na podzimním sluncem osvětlené Julisce skončila desetizápasová série neporazitelnosti Zbrojovky Brno. Po slabém výkonu podlehla neoblíbenému soupeři, pražské Dukle, kterou neporazila posedmé v řadě.

Zápas rozhodla pěkná trefa Lukáše Buchvaldka po rohovém kopu již v 11. minutě. Domácí útočník dostal přetažený centr od Součka, zpracoval si ho hrudí a o zadní tyč rozvlnil síť.

Domácí hájili nejtěsnější náskok a nejlepšího střelce druhé ligy Řezníčka úplně vygumovali ze zápasu, který se proměnil v nelíbivou překopávanou uprostřed hřiště.

Až po hodině hry přišly krátce po sobě jediné dvě střely, které mohly ohrozit bránu. V 63. minutě zakončil průnik do šestnáctky šlehou těsně vedle brněnský Moravec. Dvě minuty nato po secvičeném signálu z trestného kopu pálil jen do Berkovce úplně volný Buchvaldek.

Dukla strávila závěrečné minuty na soupeřově polovině, rozehrávkami nakrátko vybojovala čtyři rohy v řadě a hosty vůbec nepustila na dostřel. Po dvou porážkách si tak mohli Pražané užít ovací před fanoušky, kterých se v nepřívětivém poledním čase a v konkurenci TV přenosu sešlo jen necelých sedm stovek.