28.05.2016 | Petr Frömel | Zápas

Vyšehrad schytal ve Znojmě debakl a sestupuje tak o soutěž níže

Znojmo – Devět, přesně tolik branek bylo k vidění na znojemském fotbalovém stadionu v zápase tamního mužstva s Vyšehradem. Po první půli ještě gólovým hodům nic nenasvědčovalo, Znojmo vedlo pouze 2:0. Ve druhém poločase se ovšem s brankami rozhodně nešetřilo. Jihomoravané jich svému soupeři nasázeli rovných osm, čímž završili svůj gólový účet sezóny na 62 zásahů. Pražané se v závěru zmohli pouze na čestný úspěch a po remíze Olomouce se loučí s Fotbalovou národní ligou.
Statistiky
Branky: 43. a 79. Šamánek, 74. a 85. Ledecký, 26. Bogner, 49. Šumbera, 70. Žondra, 76. Odehnal – 90. Drobílek.
Rozhodčí: Adámková – Myška, Šimáček.
ŽK: Soldát, Egert, Drobílek (všichni Vyšehrad).
Diváci: 854.
Doleček – Mezlík, Vavřík, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Stáňa (62. Ledecký) – Žondra, Bogner (62. Yilmaz), Šamánek (82. Njire)
Havránek – Kvída (46. Mysliveček), Kučera, Egert (62. Madej), Šindelář – Prosek, Soldát, Matějka (46. Drobílek), Tusjak – Vyhnal, Strnad
Diváci: 854

Duel začal nepřesnými střelami z dálky na obou stranách. Za Znojmo zkoušel štěstí Helísek, ze strany Vyšehradu poté Tusjak. O něco přesnější byl o chvíli později Bogner, který v pádu minul bližší tyč jen o centimetry. Další ránu mimo tři tyče obstaral Nepožitek. O něco později se ovšem jeho tým radoval. Z celkem nenápadné akce se míč dostal do pokutového území, kde jej Šamánek patičkou vrátil Patriku Bognerovi, který s trochou štěstí propasoval míč za brankovou čáru.

Vyšehrad mohl záhy odpovědět. Vyhnalovu hlavičku, která mířila do brány, v poslední chvíli zneškodnil Žondra. Stejný hráč následně v další možnosti svého celku o malý kousek nedosáhl na centrovaný balón. Slovo si proto vzali opět domácí. Stáňův pokus sice Havránek stačil zneškodnit, ovšem před odchodem do kabin ještě jednou inkasoval. Byl to znovu Stáňa, který parádně centroval na levou stranu, kde Rostislav Šamánek krásným volejem ke vzdálenější tyči nedal hostujícímu brankáři šanci.

Na začátku druhé půle Znojmo zvýšilo své vedení na rozdíl tří branek, když Šimon Šumbera zamířil přesně k pravé tyči. Snížit mohl opět Vyhnal, který si balón hezky zpracoval, avšak poté pálil jen nad břevno. Za domácí byl blízko skórování Žondra, jenž v samostatném úniku nechal vyniknout pouze Havránka. Podobně si vedl Šumbera, který z bezprostřední blízkosti mířil vedle pravé tyče.

Tyto nevyužité příležitosti nemusely domácí tým příliš mrzet. Od 70. minuty se s góly v síti Vyšehradu doslova roztrhl pytel. Nejprve se krásně z voleje ranou do horní části brány trefil Libor Žondra. O čtyři minuty později se mezi střelce zapsal David Ledecký, který skluzem dorazil neúspěšný pokus Yilmaze. Za další dvě minuty se stav měnil znovu, když Havránek nedosáhl na hlavičku Daniela Odehnala.

Sedmý gól v síti pražského týmu obstaral Rostislav Šamánek, který v samostatném úniku mířil k levé tyči. Pět minut před koncem uzavřel gólový účet Znojma David Ledecký, když po rozehrání rohového kopu poslal balón po zemi pro změnu na pravou stranu. Čestný úspěch hostujícímu mančaftu zajistil Filip Drobílek, jenž strážce znojemské svatyně překonal pěkným obloučkem a uzavřel tak na konečných 8:1.