28.05.2016 | David Záruba | Zápas

Pardubice si výhrou nad Sokolovem zajistily historické umístění

Pardubice – Fotbalisté Pardubic po vítězství nad Sokolovem obsadí v závěrečném zúčtování konečné šesté místo, což je pro východočeský klub nejlepší umístění od jejich postupu před čtyřmi lety. Poslední zápas sezony rozjel lépe Sokolov, který se brankou záložníka Dvořáka ve 32. minutě ujal vedení, ale domácí ještě do pauzy otočili stav. V 74. minutě poté přidal pojistku Fousek a zdálo se, že je rozhodnuto. Sokolovští ale derniéru nezabalili a v nastavení alespoň snížili.
Statistiky
Branky: 39. Kakrda, 44. Kovář, 74. Fousek – 32. Dvořák, 90+1. Mejdr.
Rozhodčí: Váňa – Kotalík, Koval.
ŽK: Zavadil, Kovář, Kudrna, Knobloch – Přeučil.
Diváci: 452.
Knobloch – Pospíšil, Zavadil, Šejvl, V. Kakrda – Fusek (87. Kim), Kudrna, Kovář (90. Prokopec), Fousek – Petráň, Kayamba (84. Vencl)
Dvořák I – Kopečný, Vrtělka, Kucalas, Urma – Machek, Kratochvíl – Mejdr, Dvořák II (74. Procházka), Pouček (46. Medveděv) – Přeučil
Diváci: 452

První se v zápase osmělili pardubičtí hráči, když zmařenou solidní šanci Kayamby dokonal ranou Kakrda, s kterou si gólman Dvořák ovšem dobře poradil. Sokolov se postupně dostal do hry a ve 32. minutě i do vedení. Jakub Dvořák II si počkal na centr z pravé strany a pohotovou střelou na přední tyč otevřel skóre.

Radost hostů trvala pouze sedm minut. Do míče se opřel netradiční střelec Vojtěch Kakrda a křižnou střelou nedal brankářovi soupeře šanci. Sokolov mohl jít okamžitě do vedení, jenže výsledkem byla jen žlutý faul Zavadila a střela vedle branky. Úder přišel naopak na domácí straně. Na zpětný pas si naběhl Daniel Kovář, jenž zamířil přesně mezi Dvořákovy nohy – 2:1.

Sokolov se po pauze tlačil za vyrovnáním a jeho snaha se nesla v duchu soubojů Přeučila s domácím brankářem Knoblochem. Přeučil měl během deseti minut hned tři dobré šance na vyrovnání, ale ani jednou neuspěl. Při třetím pokusu byl hostující hráč nejblíže, jenže Knobloch jeho dobrou hlavičku se štěstím vytáhl.

Domácí hráči přečkali strastiplné minuty a pak sami udeřili. Kayamba pláchl po křídle a následně našel volného Adama Fouska, s jehož pokusem nemohl Dvořák nic dělat. Vypadalo to, že je rozhodnuto. Se stavem 3:1 dlouho nepohnula ani četná střídání, ale Sokolov to bez boje nevzdal. V první minutě nastavení si na plachtící míč naskočil Jan Mejdr, který ještě dal hostům naději. Ve zbývající minutě ale Sokolovští nic nestihli. Pardubice proto po vítězství poskočily na šesté místo a slaví nejlepší umístění od postupu do Fotbalové národní ligy.