28.05.2016 | Ondřej Dlask | Zápas

Karvinští po vítězství nad Varnsdorfem mohou oslavovat mistrovský titul

Varnsdorf – Domácí celek hrál před svými fanoušky o lepší umístění v tabulce a bezesporu se chtěl s diváky rozloučit vítězně. Karviná však přijela na sever Čech s vidinou zisku mistrovského titulu. K tomu však potřebovali Slezané všechny tři body, které si nakonec po tuhém boji zajistili gólem Zbyňka Pospěcha v 87. minutě zápasu.
Statistiky
Branky: 23. Martan, 63. Rudnytskyy – 32. a 87. Pospěch, 27. Moravec.
Rozhodčí: Julínek – Hájek, Vitner.
ŽK: Mehanović, Tvaroha, Neuberg – Šisler, Eismann, Juřena.
Diváci: 732.
Porcal – Zieris, Tvaroha, Neuberg – Knejzlík, Daníček (77. Ondráček), Houser – Mehanović, Martan (87. Filip), Rudntyskyy – Jurča (54. Durdević)
Pindroch – Dreksa, Eismann, Hošek, Janečka – Puri (55. Zelený), Šisler, Puchel (64. Panák), Moravec (85. Juřena), Budínský – Pospěch
Diváci: 732

První, kdo v utkání zahrozil, byl domácí Pavel Tvaroha, který v 8. minutě nebezpečně zakončoval k pravé tyči. Hostující gólman Pindroch ale dokázal zareagovat a vytěsnil míč na roh. Ve 12. minutě se dostal po rychlé kombinaci k balonu Erik Puchel. V rychlém protiútoku si ale Puchel s balonem nerozuměl, když jeho finální zakončení nakonec skončilo mimo tři tyče.

Ve 23. minutě si po sérii přihrávek zpracoval míč Ladislav Martan. Nejlepší střelec domácího celku se nemýlil a přesnou střelou do levého horního růžku nedal Pindrochovi šanci. Svým jedenáctým zásahem v sezóně posunul Varnsdorfské do vedení. O čtyři minuty později se parádní akcí blýskl Jan Moravec. Po křižné přihrávce, jež přesně našla karvinského záložníka, si Moravec zpracoval balon na hranici velkého vápna a nadýchanou střelou, která se odrazila od břevna do sítě, srovnal stav utkání na 1:1.

Diváci se nestačili ani vzpamatovat a rázem viděli další branku. Ve 32. minutě Puchel střílenou nahrávkou našel Zbyňka Pospěcha, který si nabíhal do vápna. Karvinský matador se nádherně položil do Puchelovy nabídky a míč nasměroval za Porcala. Tři minuty před koncem první půle mohl vyrovnat Daníček. Jeho zakončení po obrovském závaru dokázal ale doslova z brankové čáry vykopnout jeden z obránců hostujícího týmu.

To, co se nepovedlo Daníčkovi na konci prvního poločasu, se podařilo Pavlu Rudnytskému v 63. minutě. Durdević se dokázal elegantně prosmýknout kolem hostující obrany a z těžké pozice našel svého spoluhráče. Rudnytskyy následně dokázal bleskurychle zareagovat a střelou k tyči vyrovnal na 2:2. V 68. minutě se mohlo skóre znovu měnit. Mehanovićova střela ale mířila těsně vedle.

O tři minuty později mohli na druhé straně strhnout vedení Karvinští. Panákovu střelu z těsné blízkosti Porcalovy brány ale dokázal jeden ze Severočechů neuvěřitelně srazit mimo bránu. Utkání se pomalu blížilo ke konci a už to vypadalo, že mistrovský titul zůstane v Hradci Králové. To by ale nesměl být na hřišti Zbyněk Pospěch. Po rohovém kopu z 87. minuty se právě Pospěch nejlépe zorientoval v nahuštěném vápně a tvrdou ranou vystřelil pro svůj tým tři body, čímž zpečetil zisk mistrovského titulu Fotbalové národní ligy, který putuje do Karviné.