28.05.2016 | Ondřej Novotný | Zápas

Fantastický výkon Zdeňka Linharta přinesl Táborsku výhru nad Ústím

Sezimovo Ústí – Poslední kolo letošní sezóny Fotbalové národní ligy svedlo proti sobě i domácí Táborsko a fotbalisty Ústí nad Labem. Právě Arma na tom byla jen o bod hůře a v tabulce se nacházela pod domácími. Zápas však sliboval vyrovnanou bitvu, na kterou ale nakonec nedošlo po nevídaném čtyřbrankovém výkonu táborského Zdeňka Linharta. Domácí se proto rozloučili s letošním ročníkem výhrou v poměru 5:1.
Statistiky
Branky: 37., 40., 58. a 69. Linhart, 21. Presl – 35. Zukič.
Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Hrabovský.
ŽK: Kučera, Juroška – Peterka.
Diváci: 560.
Toma – Juroška, Mráz, Běloušek, Hanzlík – Presl (70. Džafič), Traore, Nešický, Kučera (79. Kočí), Ciku (46. Dordič) – Linhart
Tvrdoň – Zukič, Vaněk, Barnat (52. Procházka), Leibl (65. Pícha) – Králík, Peterka, Miskovič, Křapka – Výborný, Šnirc (46. Eliáš)
Diváci: 560

Už osmá minuta zápasu mohla předznamenat, že to možná bude utkání domácího Linharta. Kmenový útočník pražské Slavie se dostal ve vápně soupeře k balonu, kde ovšem zaváhal a nedokázal překonat gólmana Tvrdoně. Další velká šance domácích přišla o čtvrthodinu později. Presl utekl po straně hřiště a přihrál balón do vápna Cikuovi, který však vystřelil vysoko nad břevno.

Skóre zápasu se otevřelo ve 21. minutě. Byl to Antonín Presl, který zužitkoval přímý kop a poslal Táborsko do vedení. Ústí o dalších čtrnáct minut později ale dokázalo odpovědět. Adnan Zukič se pohotově zorientoval v pokutovém území a z malého vápna vyrovnal na 1:1.

V tuto chvíli přišel čas pro táborského Zdeňka Linharta, jenž se o pouhé dvě minuty po inkasované brance opřel do centru Presla a poprvé v zápase skóroval. Netrvalo však dlouho a Zdeněk Linhart se radoval podruhé, respektive potřetí. Domácí útočník se tentokrát prezentoval povedenou střelou, která nakonec zapadla do sítě.

Velké šance pak přišly na obou stranách. Byl to ovšem znovu Zdeněk Linhart, jenž skóroval. Stalo se tak po rychlé protiakci, kdy měl na završení hattricku svého spoluhráče znovu velikou zásluhu i Antonín Presl.

To však nebylo od domácí hráče vše. Zdeněk Linhart svůj fantastický výkon na konci sezóny završil v 69. minutě, v níž zaznamenal již svoji čtvrtou branku v zápase a navyšoval tak už na 5:1. O hvězdě utkání bylo rozhodnuto. Táborsko nakonec doma přehrálo Ústí nad Labem jednoznačně 5:1. Linhart navíc tímto zápasem střelecky dorovnal svého spoluhráče Cikua, jenž letos zaznamenal shodně pět branek.