28.05.2016 | Ondřej Novotný | Zápas

Frýdek otočil zápas proti Opavě a přeskočil svého soupeře v tabulce

Frýdek-Místek – Dva tabulkoví sousedi se potkali v posledním kole letošní sezóny Fotbalové národní ligy ve Frýdku-Místku, který na domácím stadionu přivítal Opavu. Hosté se v jarní části sezóny stali remízovým králem, tentokrát ale nedosáhli ani na "plichtu". Opavští šli sice brzy do vedení, ovšem Lipina nakonec dokázala zápas otočit a rozloučit se s domácími fanoušky vítězstvím.
Statistiky
Branky: 12. Tobiáš, 47. Vyskočil, 61. Ilko – 4. Jursa
Rozhodčí: Machálek – Peřina, Antoníček.
ŽK: Ujlaky, Ižvolt, Stratil, Slaninka – Hrabina.
ČK: 57. Hrabina (Opava).
Diváci: 1 625.
Prepsl – Klabník, Slaninka, Ilko, Ďuriška – Krišto, Ujlaky (90. Farský), Ižvolt, Tobiáš (88. Skwarczek), Vyskočil (73. Krčula) – Stratil
Květon – Pospěch, Simerský, Žídek, Hrabina – Grussmann (46. Schaffartzik), Jursa, Mozol (67. Horka), Jurečka – Mrázek, Kuzmanovič (60. Přichystal)
Diváci: 1625

Hosté začali zápas podle svých představ. Už ve čtvrté minutě prošel po levém křídle Jurečka, jenž předložil balón do pokutového území Tomáši Jursovi, který efektivně poslal balón do rohu branky. Opava byla proto rázem ve vedení.

Netrvalo však dlouho a za pouhých osm minut byl stav znovu vyrovnaný. Brejkovou situaci domácích založil Tobiáš, který nahrál na stranu hřiště Stratilovi, který neváhal a nacentroval míč zpět na hlavu Pavla Tobiáše, jenž se z gólové pozice nemýlil.

Následné minuty dlouho nic vážného nepřinesly. Za zmínění ale stojí situace, která se odehrála krátce po půlhodině hry. Stratil po rohovém kopu z první napálil míč ze šestnáctky na branku, jeho pumelice otřásla břevnem opavské klece. Hosté se ozvali na začátku druhé části zápasu, když se po prudké střele Mozola z velkého vápna musel vyznamenat výborným zákrokem brankář Prepsl

Sportovní přísloví "nedáš-dostaneš" se potvrdilo hned při následující akci. Slaninka předvedl povedenou práci na levé straně, když obehrál bránícího hráče a poté posadil balón přímo na hlavu Martina Vyskočila, jehož hlavička šla mimo dosah gólmana Květona.

O deset minut později bylo Opavě ještě hůře. Hrabina upadl ve vápně Frýdku, což sudí ohodnotil žlutou kartou za simulování. Jelikož to byl pro zmiňovaného hráče už druhý kartónek stejné barvy v tomto zápase, musela následovat červená. Prakticky rozhodnuto bylo o chvíli později. Ižvolt centroval z levého křídla do pokutového území, kde se balon našel Pavol Ilko, který přesnou hlavičkou zajistil třetí gól svého týmu.

Domácí si poté před velice pěknou návštěvou, která čítala 1 625 přihlížejících diváků, vedení pohlídali a zvítězili v poměru 3:1.