14.04.2017 | Petr Komárek | Zápas

Znojmo odčinilo porážku s Vítkovicemi, doma stejným poměrem přemohlo Táborsko

Znojmo – Minule tři góly dostali, nyní je fotbalisté Znojma pro změnu nastříleli. Na svém trávníku díky tomu přemohli celek Táborska. O přesné zásahy Jihomoravanů se postarali Urbančok, Teplý a Šamánek.
13' Urbančok
25' Teplý
90' Šamánek
37' Nepožitek
16' Javorek
70' Džafič
70' Zavadil
78' Kalvach
88' Dordevič
Štěpanovský (23. Doleček) – Helísek, Motal, Mezlík, Cihlář – Holub, Urbančok (80. Klíma), Nepožitek, Javůrek (71. Njire) – Šamánek, Teplý
Na lavičce: Sokol, Malár
Trenér: Radim Kučera
Toma – Navrátil, Zavadil, Klusák, Toml – Nešický (34. Kalvach), Kučera (79. Souček), Džafić, Mršić, Javorek – Musiol (36. Dordević)
Na lavičce: Řehák, Běloušek, Hanzlík, Mrázek
Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Flimmel • Stadion: Městský stadion v Horním parku Znojmo • Diváci: 912

Svěřenci trenéra Kučery udeřili prakticky z první slibné příležitosti zápasu. Ve 13. minutě převzal balon na hranici velkého čtverce záložník Dominik Urbančok a razantní přízemní střelou k levé tyči jej nasměroval za záda brankáře Tomy. Deset minut nato musel kvůli zdravotním potížím střídat strážce znojemské svatyně Štěpanovský, domácí hráče v poli to ale z míry nevyvedlo. Naopak za dvě minuty podruhé skórovali. Centr Jana Javůrka z levé strany propadl až na zadní tyč, kde číhal Jakub Teplý, který z první zakončoval do odkryté části branky.

Táborsku se větší šance na snížení nepříznivého stavu naskytla tři minuty po začátku druhého poločasu. Po "ťukesu" spoluhráčů pálil z levé strany po zemi David Klusák, jeho křížná střela však těsně minula pravou tyč znojemské branky. V 77. minutě se povedenou samostatnou akcí připomněl autor první domácí trefy Urbančok. Ten si pohrál se stoperem Zavadilem a jeho pokus musel svými rukavicemi likvidovat Toma.

V nastavení druhého dějství ale hostující gólman potřetí kapituloval. V 93. minutě jej zblízka překonal Rostislav Šamánek. Znojmo tak porazilo Táborsko jednoznačně 3:0 a v tabulce Fortuna národní ligy dosáhlo mety 36 získaných bodů.