22.08.2020 | Karel Jedlička | Zápas

Dukla vstoupila do sezóny vítězně, Vyšehradu vstřelila tři branky

Praha – První kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo malé pražské derby mezi Vyšehradem a Duklou. Třetí tým loňské sezony šel do vedení těsně před koncem první půle, když se výstavní ranou prosadil Doumbia. Ve druhém poločase hosté vedení zvýšili zásluhou Buchvaldka a na konečných 3:0 upravil Preisler.
41' Doumbia
63' Buchvaldek
69' Preisler
35' Kokorović
74' Drobílek
Otáhal – Burda, Nitrianský, Kokorović – Šandera, Alexandr (61. Drobílek), Černý, Kříž, Pouček (66. Vejvar) – Vandas (85. Polák), Galuška (66. Laňka).
Na lavičce: Babka, Čejka, Vaněk
Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Souček (87. Kozel), Krunert (80. Kovaľ), Kozma, Doumbia, Preisler (87. Jakab) – Fábry (46. Ayong), Buchvaldek (68. Hadaščok).
Na lavičce: Kinský, Fišl
Rozhodčí: Cihlář - Kotalík, Pečenka • Stadion: Stadion Evžena Rošického • Hráno bez diváků

Hladkou výhrou favorita skončilo pražské derby na Strahově. Dukla zahájila očekávaný nápor až po vyrovnané a nelíbivé půlhodině bez šancí. Krunert skluzem našel mezi beky Fábryho, který ještě nepropálil Otáhala. Domácího brankáře pak zachránila tyč při krásné střele Chlumeckého z dálky.

Skóre otevřel ve 41. minutě Mohamed Doumbia. Kozmovu přihrávku mu sklepl pod sebe jediný novic v sestavě hostů Buchvaldek a záložník z Pobřeží Slonoviny se z 20 metrů trefil k tyči.

V ofenzívě dost bezradný Slavoj měl nejblíže k úspěchu hned ve 37. vteřině druhého poločasu. To se do sóla vydal Galuška, jenže zakončil po zemi těsně vedle. Podobně dopadli na druhé straně Buchvaldek a hned dvakrát i Preisler.

Síť vyšehradské brány rozvlnil až domácí obránce Marián Burda, jenž si při druholigovém debutu srazil Ayongův centr. V 69. minutě našel Souček na penaltové značce Ayonga, jemuž sice placírka nesedla, ale Dominik Preisler napravil svá předchozí zaváhání a pohotově ji doklepl od zadní tyče do sítě.

V závěru zápasu si svěřenci Romana Skuhravého hlídali bezpečný náskok a odvážejí si na Julisku po zásluze plnou porci bodů.