11.07.2020 | Adam Dořák | Zápas

Pardubice porazily Vyšehrad a zajistily si prvenství v letošním ročníku F:NL

Pardubice – Fotbalisté Pardubic si v předposledním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zajistili prvenství v aktuálním ročníku soutěže. Prvenství ve druhé nejvyšší soutěži si připsali kolo před koncem výhrou 4:1 nad Vyšehradem. Skóre otevřel domácí Solil, ale do poločasu srovnal vyšehradský Černý. O výhře Pardubic rozhodly po pauze dvě penalty, které obě proměnil Hlavatý. Čtvrtou branku domácích přidal Cadu.
5' Solil
60' Hlavatý (pen)
64' Hlavatý (pen)
80' Lopes Cruz
34' Černý
54' Zifčák
18' Čvančara
39' Nitrianský
56' Černý
63' Kokorović
Boháč – Šejvl, Toml, T. Čelůstka, Prosek – Zifčák (86. Miker) – Hlavatý (79. Tischler), Jeřábek, Paixao da Silva (86. Pfeifer), Solil (86. Surzyn)– P. Černý (60. Cadu).
Na lavičce: Šmíd, Čihák
Trenér: Jaroslav Novotný
Otáhal – Suchan (58. Drobílek), Alexandr, Pouček (76. Vejvar), Laňka – M. Černý, T. Jablonský (76. Zinhasović), Kokorović, Nitrianský, Šandera – Čvančara (86. Daniel Kozel).
Na lavičce: Dočekal, Drozda, Mareš
Rozhodčí: Lerch - Melichar, Šimáček • Stadion: Stadion Pod Vinicí • Hráno bez diváků

V předposledním kole přivítaly Pardubice na stadionu Pod Vinicí Vyšehrad. Domácí bojovali o to, aby si v předposledním kole definitivně zajistili prvenství ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Domácí se poprvé prosadili ihned po pěti minutách hry, kdy po rohovém kopu dokázal hlavičkou uklidit míč do branky Tomáš Solil. O další brankové šance se postaral již jmenovaný Solil či Jeřábek, který svou překvapivou střelou z pravé strany orazítkoval tyč! Vyšehrad v prvním poločase vytěžil z minima maximum, když se ve 34. minutě po pěkné útočné akci prosadil Milan Černý. Ve 39. minutě mohl vrátit vedení domácím Toml, který šikovně před brankou hlavičkoval centr Ewertona, avšak ke smůle domácích poslal míč přesně do míst, kde stál připravený brankář Otáhal. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase se Pardubice od začátku snažily dostat zpět do vedení. Zlom v zápase přinesla 60. a následně 63. minuta zápasu. Rozhodčí Lerch odpískal dva pokutové kopy, které beze zbytku proměnil Michal Hlavatý a již bylo jasné, že Pardubice mají prvenství na dosah. V následujících minutách již domácí nikam nepospíchali a postupem času fanoušci postupně slavili kýžený úspěch. V 79. minutě ještě stvrdil Cadu konečný výsledek na 4:1! Tomu stačilo jen doklepnout míč do branky po tvrdé střele Ewertona, kterou Otáhal stačil jen vyrazit před sebe.